Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Lejárt szavatosságú szénsavas...

Lejárt szavatosságú szénsavas üdítő milyen?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy most be akarok tárazni rendesen Fantából, mert megyünk külföldre, ahol különleges Fanták vannak, és olcsók, hozok belőlük pár kartonnal. Biztos hogy le fognak járni, mert 2 évre elegendő készletet akarok venni. A kérdés, hogy milyen a lejárt Fanta? Vagy akármilyen lejárt szavatosságú üdítő? Mert az én tapasztalatom szerint nem olyan rossz. Ittam már 1-2 éve lejárt topjoy-t asszem, semmi baj nem volt vele, kicsit darabos volt az ajla, de az íze jó volt. Tehát, kell e vigyáznom bármire? Nem évtizedekig akarom tárolni, de 1-2 évig lehet hogy lejártak lesznek.

2017. júl. 5. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ízre semmi baja sem lesz (azt nem is írom, hogy nem romlik meg, nem leszel töle beteg még 20 év múlva sem), de idövel a szénsav megszökik belöle, és nem pezseg.
2017. júl. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Voca kóla lejárat után 2 hónappal ihatatlan volt, pedig hűvösben volt tárolva
2017. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1 kamionnal veszel hogy 2 évig őrizgeted? vagy kamionnal mész külföldre, hogy oly mennyiséget haza is tudj hozni?
2017. júl. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kisteherautóval megyek, nem abból a célból veszem az italt, hogy őrizgessem, folyamatosan inni fogom, csak ugye közbejöhetnek olyan dolgok hogy mondjuk besokallok kicsit, akkor pár hétig nem iszok, vagy nem olyan iramba fogy, ahogy előzetesen kalkuláltam, és akkor bizony lejár az a szavatossági idő.
2017. júl. 7. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!