Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Aszpartám édesítőszer tényleg...

Aszpartám édesítőszer tényleg méreg a szervezetnek?

Figyelt kérdés

Egyre több ZERO, vagy cukormentes italokba látom feltütetve az Aszpartám nevezetű édesítőszer. Ma pl a Coca Cola Cherry Zero-t ittam, és ismerősöm mondta hogy mérgező a szervezetre, és rákkeltő. Olvastam a netre is róla hasonlókat.


Szerintetek? Ha kárs az egészségre miért teszik bele egy csomó cukormentes italokba?



#zero #cherry #Coca-Cola #aszpartám #Aszpartám mérgező #aszpartám rákkeltő #coca cola cherry zero #aszpartám coca cola
2017. júl. 23. 23:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Mert ez a legolcsóbb szemét amivel lehet édesíteni cukron kívül, és igen tényleg bizonyítottan rákkeltő, nyílván nagyobb mennyiségben nem alkalmanként.

Én allergiás is vagyok rá, úgyhogy ilyen veszély nem fenyeget.

2017. júl. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Mert olcsó. Rákkeltő nagy mennyiségben. Inkább hanyagold a kolával együtt és térj át mondjuk steviára ami növényből készül vagy barna cukorra.
2017. júl. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Igen sajnos az, és a legtöbb ember azt hiszi egészséges mert cukor helyett van. Az igaszság az hogy egy olcsó szemét aminek édes íze van és mellesleg kb. 90 mellékhatása lehet, ha nagy mennyiségben fogyasztod (gondolok itt a cukormentes norbi update és egyéb light/zero kajákon élőkre).
2017. júl. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#2 barna cukor mennyivel egészségesebb mint a "sima" cukor? xDDDDDDDD
2017. júl. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem annyira méreg mintha sertéshúst ennél..a mai világban minden rákkeltő..
2017. júl. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Hogyne, méreg, azért engedélyezik a használatát itthon is, meg a nagyon szőrszálhasogató USÁ-ban is.


A gyíkemberek teszik bele a kólába, meg a kemtrélt a levegőbe, retard.

2017. júl. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Nagy mennyiségben rákkeltő, és azért használják, mert olcsó...
2017. júl. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Igen, valóban, a húgyhólyag rák előfordulási valószínűségét megnövelte egy kísérletben, ha nagy mennyiségben fogyasztják hosszú távon. A dózisa egy átlag felnőtt emberben annyi, hogy napi 200 L zero kólát kell hozzá meginni. Hajrá, lehet rettegni...
2017. júl. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Egyik édesítőszer sem egészséges.
2017. júl. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát a ckrok egészségesebb akkor az édesítőszereknél :)
2017. júl. 24. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!