Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ti nem féltek tőle, hogy...

Ti nem féltek tőle, hogy egyszer megszűnnek a cukros italok?

Figyelt kérdés
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem gusztustalan ez a sok vegyszerrel édesített ital, főleg a kóláknál érezhető, a coke zero valami ihatatlan. Azt meg elfelejtik az emberek, hogy mennyivel egészségtelenebb ez a sok édesítőszer a cukornál. Én lassan már csak vizet iszok.

2014. dec. 21. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
És az miért baj, hogy csak vizet iszol? Végülis a szervezetnek arra van szüksége. Én is csak vizet iszom, és nem félek. :)
2014. dec. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Andi80018 ***** válasza:
71%
Nem, sőt engem az se zavarna, ha az összes üdítő ital megszűnne, mer csak vizet, teát, meg kávét iszom. Max Hohes c-t szoktunk a gyereknek venni. Bár azér ne szűnjön meg, mer akik piálni szoktak nem tudnák bekeverni:-)
2014. dec. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én se iszok sok üdítőt, de azért zavar, hogy úgy reklámozzák ezeket a cukormentes italokat, hogy húú kalóriamentes, aztán telerakják mindenféle rákkeltő édesítőszerrel.
2014. dec. 21. 16:08
 4/16 anonim válasza:
94%
Ezt hívják marketingnek. Ha a világot olyan emberek vezetnék, akik alkalmasak lennének rá, akkor nem lenne ilyen. Én büntetném az ilyeneket egyébként.
2014. dec. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 I.B.T. ***** válasza:
94%
Víz, tea, esetleg kávé. És pont.
2014. dec. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Andi80018 ***** válasza:
100%
Elég szomorú, hogy sokan elhiszik azt, hogy az édesítő szeres cuccok jobbak, mint a cukrosak. Már az ilyen üdítős témánál maradva. Nem kell venni ilyeneket, és kész.
2014. dec. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
En regen csak uditoitalokat ittam, de szerencsere leszoktam rola.. de azert ne szunjenek mar meg, akkor mit iszok a whiskey-hez? :D
2014. dec. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
88%

Ó jaj természetimádat megint lecsap néhány kommentbe.


Én csak vizet iszok, néha teát vagy kávét, meg talán tejet, meg alkoholt. Több folyékonyat nem találtam az üdítőn kívül, legfeljebb a benzint és társait, de azt nem szeretem.


Először is láttál-e már konkrét bizonyítékot, hogy az édesítőszer rák keltő? Másodszor, az a édesítőszer, ami ÉDESÍT, tehát a cukor IS AZ. hmmm...


Mivel nem értek hozzá, nem akarok okoskodni, csak arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy előbb mindenki szépen nézzen utána, hogy pontosan mi rossz, mi nem, illetve miért, és mekkora mértékben, majd utána akarjon be tiltogatni dolgokat.


Amikre érdemes rákérdezni vegyésznél, egészségügyis szakembernél, vagy legrosszabb esetben a googlen:

szacharóz

glükóz

fruktóz

maltodextrin

és társai.

2014. dec. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Erre azt tudom mondani, hogy pepsi kóláért kijárok osztrákokhoz, mért? Mert más az ízük, pedig elvileg ugyan az az összetételük, csak ugye más gyártja.
2014. dec. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#8-as

Csak egy szó: Aszpartám

2014. dec. 22. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!