Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért kell már a márkás...

Miért kell már a márkás üdítőket is édesítőszerrel pocskolni?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk üdítősek. Talán félévente veszünk valami gyümölcslevet. Tegnap a férjem vett egy Sprite-ot, amiről utólag derült ki, hogy csökkentett cukortartalmú. Vagyis édesítőszert is tartalmaz. Borzalmas volt.

Nem gondolta volna, hogy édesítőszeres, hiszen ugyanolyan volt a címke dizájnja, mint réges rég, mikor még normál Sprite volt.


2017. aug. 25. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Mindenbe raknak mert olcsó :-/ .. Sprite,fanta,gyömbér,nestea, sió,rauch ... Én meg allergiás vagyok az aszpartámra, sima vizet meg nem szeretem..

Jana termékeit szoktam venni, nincs tele tömve cukorral,nem is gejl édes és nincs bennük aszpartám meg acelszulfám- K.

2017. aug. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Nyilván, mert van rá kereslet, de ez nem jelenti azt, hogy az erdeti Sprite-ot kivonták a forgalomból, csak ez is egy lehetőség. Mint a Coca Cola, van a sima, a light, a zero, van most az a zöld stevia-s is. Miért? Mert van, aki pl a cukrosat nem venné meg, de a másikat simán, így a cég csak nyerhet, max abból nem kell annyit legyártaniuk.
2017. aug. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
2-es nem light termékekbe is van aszpartám a cukor mellett, sajnos nem ajánlanak alternatívát hogy egyik cukros másik édesítőszeres, ma már úgy szokták hogy cukorral és édesítőszerrel.
2017. aug. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

"Nyilván, mert van rá kereslet"


Nincs rá kereslet, csupán jobb híján ezt veszik az emberek, és valószínűleg a többség el sem olvassa a címkét. Tehát nem hinném, hogy ezt az édesítőszeres megoldást a fogyasztók határozott igénye idézte volna elő ("kereslet") és erre reagált a gyártó, hanem csak lenyomták a torkukon.

2017. aug. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

Azért, mert a cukorral pocskoltakat sokan nem ihatják vagy nem akarják inni vagy nem ízlik nekik, mert rossz az ízük ...


Az úgynevezett olvasással elkerülheted, hogy ne azt vedd, amit nem akarsz.

2017. aug. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Gondolom olcsóbb és igenis van rá kereslet, a többiek pedig le vannak sajnálva. A konkrét okokat nem ismerem, engem is zavar, bár én magam, nem iszom üdítőnek nevezett vackokat, amik nem üdítenek, de legalább cukor és pocsék édesítő is van benne egyszerre... Gyerekkoromban még ittam, de akkor még ők is cukrosak voltak s az életmódomból sem zártam ki a cukrot (de még mindig jobb, mint az aszpartám, attól kifutnék a világból, iszonyú ízű).


Ahogy öregszem, egyre kevésbé tetszik az élelmiszeripar. Gyerekkoromban a csoki is finom volt, most már agyonízfokozzák aromákkal, ehetetlen számomra, de ahogy olvasom, másoknak is ez a véleményük.


Bizony, el kell olvasni az összetételt, bármiben lehet szinte bármi, sült hagymában glutén, csokiban szója (lehet, hogy ez bevett dolog, de igazából semmi keresnivalója benne, a sajátomban nincs és nem hiányzik), a ruszliban édesítő (egyetlen édesítőtlen ruszlit nem találtam, amikor egyszer végignéztem egy csomót. csemege uborkát legalább tudok venni enyhén cukrosat).

2017. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Nyugaton ez úgy van, hogy az adott üdítöböl van cukorral (és CSAK azzal) készült meg édesítöszerrel (és itt is CSAK azzal) készült változat, mert van, akinek a cukor nem fogyasztható, van, akinek az édesítöszer. Vegyesen nem készítik, mert azt nem veszi senki.

Ezeknél a cimke ugyanolyan (kivéve az összetevök listájá), viszont a kupak szine más.

2017. aug. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert akkor hivatkozhatnak arra a marketingesek, hogy kevesebb/nincs benne cukor. Sokan úgy gondolják, hogy a sok cukor káros és erre játszanak rá. Csak azt már nem írják rá hogy az édesítőszer károsabb. :)
2017. aug. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#4: De, pont azért van rá kereslet, mert elterjedt tévhit, hogy amiben sok cukor van az káros.
2017. aug. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Nekem logikus, hogy valamekkora kereslet van rá, a csupa édesítősnél finomabb a vegyes (a cukrosnál pedig sokkal rosszabb, ha elég érzékeny az ember) s egyeseket boldogít, ha csökkentett cukortartalmú, de cukros dolgokat iszik. Nekem duplán rossz, de az én vagyok, én egyszer megkóstoltam buliban egy ilyet, elolvastam a címkét, majd kiakadtam, hogy milyen értelmetlen is ez a szemszögemből. Soha nem vennék ilyesmit, de eleve cukrosat sem, de azt évi egyszer lehet, hogy megkóstolnám buliban, mert az nem rossz ízű.
2017. aug. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!