Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Minőségi, antioxidánsdús zöld...

Minőségi, antioxidánsdús zöld teát szeretnék vásárolni, mit ajánlotok? Matcha tea?

Figyelt kérdés
Egyrészt teaimádatom miatt, másrészt egészségem megőrzésének érdekében. Ha tudtok árakat is írjatok kérlek valamint hogy hol vehetem meg a teát. Matcha tea tapasztalatok esetleg?

2017. nov. 13. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Ha kezdő zöldteázó vagy akkor NE a matcha teával kezd, mert erős, nem fog ízleni. Kezd a sencha teával vagy a koffeinszegényebb bancha teával (ezek mindegyik teaboltban beszerezhetőek), ha több pénzt szánsz rá akkor igyál gyokurot.

Ezek mind japán teák, mint a matcha, de nyugodtan kipróbálhatod más tájak zöld teáit is.

2017. nov. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ignis Subdialis ***** válasza:

A lényeg, hogy ne kínai termőföldről érkezzen a tea, mert akkor nem csak jó antioxidáns, de "fincsi" ólomtartalma is lesz a teádnak. (Sokszor a tealevél származási helye nem olvasható a csomagoláson, teaboltokban kimérve kapható teánál meg minden egyéb is kérdéses.)

A fairtrade vagy az ellenőrzött bio minősítés jó védjegyek, de így se legyen kínai a tea, legyen inkább japán, igen, bár a környezetszennyezés nem ismer határokat. [link]

A matcha egyáltalán nem az a klasszikus tea, hanem finom zöld por vízben, nem hinném, hogy az ember nagyon rászokhatna napi szinten, elég durva. :) És még a forrázott zöld teánál is több koffeint viszel be vele az antioxidánsok mellé azzal, hogy a levél maga is a szervezetedbe kerül, őrölve.

Bio zöld teát sok helyen lehet kapni, még a német drogérialáncokban is, de bioboltokban, interneten is.

Az antioxidánsok maradéktalan kinyeréséhez pedig többször le kell áztatni ugyanazt az adag levelet, hogy mindennek legyen ideje kioldódni. Ja és kell hozzá hőmérő, mert 80 fokos vízzel kell forrázni a zöld teát, de ezt biztos tudod. Többszöri áztatásnál hosszabb és hosszabb ideig ázzon, a különböző forrázatoknak eltérő színűk lesz, a végén már csak nagyon halvány, de az anyagok ettől még benne vannak.

2017. nov. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első nem kezdő (zöld) teázó vagyok már pár éve űzöm, de most kezdett el komolyabban érdekelni a teázás.

A matcha tudom, hogy nem mindennapi kis tea, elsősorban azért szeretném , mert elég beteg vagyok és hátha segítene egy kicsit megerősíteni az immunrendszerem. Nem riadok vissza a különleges ízektől, hallottam, hogy érdekes, hát kíváncsian várom. :)

Csak nem tudom van-e a matchanál jobb vagy ez a gyógyteák etalonja.

2017. nov. 17. 20:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy közbetrollkodok, tudom, hogy régebbi a kérdés és nem is ez volt. De szerintem ha legyengült az immunrendszered, ne zöld teával próbáld meg helyretenni. Az is nagyon egészséges, és biztos sok jó hatása tapasztalható, de nem erre való. Inkább a táplálkozásodat vizsgáld felül, hogy elég értékes ételeket eszel-e, nincs-e benne túl sok felesleges vagy allergén anyag (tejtermékek, cukor, glutén). Ha nő vagy, lehet, hogy egy vaspótló kúrát sem ártana csinálni, az nagyon sokat dob az immunrendszeren.
2018. jan. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!