Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Milyen jó kávéfőzők vannak,...

Milyen jó kávéfőzők vannak, amivel finom kávét lehet főzni?

Figyelt kérdés

Elveszek az interneten található temérdek információban. Csak annyit tudok, hogy finom kávét szeretnék inni és nem szeretném rákölteni a gatyámat, de azért sz@rrágó sem vagyok.


Sok infót írnak arról, hogy darálni érdemes a kávét és ehhez külön jó darálót kell venni.. meg, hogy a kávéfőzőkben sokszor nem jó a gyári szűrő, ezért ki kell cserélni... én nem értek ezekhez és nem is akarok, mert nem érdekel, én csak finom kávét akarok inni. Ezért kérdezem, hogy akinek van jó tapasztalata kávéfőzővel / darálóval vagy isten tudja mivel és olyan finom kávét csinál, hogy amikor megkóstolja lepereg előtte az élete legboldogabb pillanatai fukszia színekben, akkor az leírhatná, hogy mit vett. :)


Van 50.000 ft-om kávéfőzőre, ennyi pénzt nem sajnálnék arra, hogy ihassak néha egy finom kávét, láttam kávéfőzőket fél millió forintért is, de nem hiszem, hogy személyes felhasználásra feltétlen olyat kellene venni...


Mit javasoltok?



2017. nov. 28. 16:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Dobj még rá 20-at és kapsz egy kisebb 2 személyes őrlős habosítós autómatát pl saeco xsmall amivel már normális kávét lehet inni. Ez a legalja ennél olcsóbban nincs.
2017. nov. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A jó édes ***** válasza:
0%
Vagy veszel egy illy kapszulás gépet (Francis Francis néven fut) és ahhoz veszed meg mindig a korongokat - az ugyan nem kávéházi minőség, de már tűrhető. illy kávét viszonylag sok helyen kóstolhatsz, az alapján el tudod dönteni jó lesz-e otthonra. A Nescafé és társai egyértelműen felejtősek. A darálós kávéval az a baj, hogy hosszú távon azon konyhagépek sorát fogja gyarapítani, amit soha nem használsz, csak áll egy helyben - de mivel tudod, hogy sok előkészületet és időt igényel, inkább bele se fogsz kezdeni.
2017. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

Kotyogo!


Vehetsz akarmilyen csilli-villi, ultramodren kutyut, akkor is az egyszeru kis kotyogo fozi a legjobb kavet.

2017. nov. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is a kotyogó.
2017. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Gyerekek, aki 50.000-et akar kiadni egy kávégépre, az nyilván nem odapörkölődött, füstszagú omniát akar szürcsölgetni műanyagbögréből amit a nagyitól örökölt 100 éve nem mosott kotyogóssal főzött le.


Értem én, hogy nagy hagyománya van meg minden, de élvezhetetlen mind a kotyogós, filteres, mind a párnás, kapszulás kávé.


Az őrölt, selejt, aromáját vesztett vacaknak, amit nem megfelelő eljárással főznek le, köze nincs az igazi kávéhoz, amit élvezet inni.


Normális minőséget márpedig csak egész kávébab formájában lehet venni, mivel csak ott látja az ember, hogy odapörkölték-e, vagy szép, egyenletes pörkölésű-e a kávé, csak azon érzi a valódi aromáját. Az őrölt kávé az eredetinél jelentősen kevesebb ízanyagot tartalmaz, vizesebb, keserűbb, jellegtelenebb íze van. Magát a lényegét veszti el a kávé az előre őrléssel.


Így bármilyen kávészeretőnek csak egy őrlős, automata gép jöhet szóba. Árban mondjuk még gyűjteni kéne, az olcsóbbak normál áron 80-90 körül kezdődnek.

2017. nov. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Mi egy Saeco Incanto Deluxe-t vettünk használtan, egy ismerőstől, aki ilyen gépeket szervizel. Mondtuk neki, szóljon, ha lesz egy jó darálós kávéfőző, 45000-ért vettük. Az ismerős bármikor szervizeli is, szóval nem félünk, hogy baja lesz :) Szerintem finom kávét főz. Azóta mindenki hozzánk jár kávézni :D
2017. nov. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én, használtan vettem 60-ért saeco-t. Kb, 5 éve van meg és napi, úgy harmincat iszik a család. Frissen darál, állítható milyen legyen, mit szeretsz. Mindenki meg volt elégedve a kávéval, amit csinál. Van ismerős, aki kér még egyet, az íze végett:))
2017. nov. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

Na, akkor én most mesélek!

Amiről itt irkáltok, az merő sznobizmus.

Mi kaptunk ajándékba az olasz partnereinktől cca. 200 ezres kávégépet és láss csodát! a magyar Szarvasi Presszógép által főzött kávé sokkal finomabb, igaz, nem csillog-villog és nem lehet státuszszimbólumként mutogatni.

[link]

Ha jó kávét akar valaki inni, annak a jó minőségű, kellemesen pörkölt kávé a titka (lehetőleg Bécsből, vagy Olaszországból) és ha nagyon turbózni akarja valaki, akkor főzés előtt kell megdarálni.

2017. nov. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
37%

... arról nem beszélve, hogy az is kérdés, hogy kinek, mi a JÓ kávé?

Van akinek az a jó, ha megáll benne a kanál olyan erős, (olasz kávék) a másik meg azt szereti, ha bő lére van eresztve(amerikai kávék)

A normál, magyarok által megszokott kávéhoz, nem kellenek "csodagépek", ahogy írtam is, csak jó minőségű kávé.

2017. nov. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

Egy bizonyos szint fölött ez már tényleg csak sznobizmus, de az tény, hogy egy kotyogóson lefőzött kávé és egy automata, darálóson főzött kávé között hatalmas a kontraszt.


A legjobb talán tényleg az automata, viszont azt tudni kell, hogy nagyon drága az üzemeltetés.

- rengeteg víz fogy, mert állandóan mossa magát, minden ki- és bekapcsoláskor átöblít kb. 1 deci vízzel.

- vagy ásványvízzel használod, vagy vehetsz bele vízkövetlenítő szűrőt, amit 2-3 havonta cserélni kell, kb. 4-5 ezer forintért.

- sokkal több kávé fogy, mint egy hagyományosnál, mi párommal ketten egy hónap alatt elfogyasztunk egy kiló szemes kávét, pedig csak reggel iszunk egy duplát és délután egy sima presszót.

- a szemes kávé eleve drágább, mint az őrölt (igaz, nem is kevernek bele téglaport).


Ezen kívül 50-ért nem lehet venni, max használtat, ismeretlen előélettel.

50 ezerből amit szerintem érdemes venni, az egy minőségi presszófőző, ami tud 15 bar nyomással főzni. Ez már előrelépés a sima főzőkhöz képest, annyi a hátránya a csúcsgépekhez képest, hogy nem darál.

2017. nov. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!