Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Kávénál tapasztalt valaki...

Kávénál tapasztalt valaki ilyen mellékhatásokat?

Figyelt kérdés

Kezdem úgy érezni, mintha elbutulnék, elfelejtek mindent, olyan teljesen sivár lett a gondolkodásom, mintha eltompult volna az agyam. És néha nagyon ellenséges vagyok mindenkivel, főleg olyanokkal, akivel nem kellene, régen nem voltam ilyen egyáltalán.

Mindez 2 éve van, egyre jobban, előtte sosem ittam kávét, viszont azóta szinte minden nap. Leszokni meg nagyon nehezen tudok róla, ha abbahagyom, nagyon erős fejfájás, gyengeség, sőt, erős szívdobogás is, éjszaka nem tudok olyankor egyáltalán aludni. :(

40 fölötti pali vagyok.



2017. dec. 22. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez nem a kávé hatása! Se fő-, se mellék-.
2017. dec. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem a kávé... próbálj meg néhány napig diétázni - csak zöldség és víz, cukor, zsír, hús kihagyva (kávé maradhat, üresen) - fel fogsz frissülni. És szellemi tevékenységet naponta gyakorolni (nem a kötelező munkáét, hanem amit érdeklődésből teszel - milyen téma érdekel? matek?
2017. dec. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Phoney ***** válasza:

Kicsit szokatlan tünetek, de lehet némi köze a kávéhoz (is). Nyilván nem közvetlenül a kávétól vagy ellenséges vagy sivár, de az ezt okozó ingerültség vagy szorongás összefügghet vele. Mint minden pszichoaktív szernél, a koffeinnél is előfordulhatnak közvetett, egyedi pszichés következmények a „kötelezőkön” kívül. Nálam kávézó és (rövidebb) nemkávézó korszakok követik egymást, és egyre inkább úgy működik a dolog, hogy csak a kávé utáni 2-3 órában vagyok jól (vagy néha akkor sem), ezen kívül pedig minden bajom van, és ez így működik attól függetlenül, hogy hány kávét iszok naponta. Amikor leállok a kávéról, akkor viszont pár nap után jól érzem magam. Az egyetlen hátránya, hogy kávé nélkül több mozgásra van szükségem, mert különben valahogy lassulni kezdek, így szoktam előbb-utóbb újrakezdeni a kávézást.


Nem tudom, meddig bírtad az elvonási tüneteket, de nálam 2-3 nap szokott lenni, és az első nap messze a legrosszabb (bár fejfájás nincs, és alvászavar se nagyon ).


De akár az is lehet, hogy nem a kávézás miatt van a változás, hanem (akár tudomásodon kívül is) a változás miatt kezdtél kávézni.

2017. dec. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

próbálj meg átszokni a zöldteára, reggel max du 5 ig, mert attól nem tudsz aludni, hosszú idegi tart a hatása. Nagyon jó hatású lesz - plusz a néhány nap diéta, amit írtam fent -zöldségek és víz és zöldtea

Mr Perkins - ez pl nagyon finom, Aldiban van:

[link]

2017. dec. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Biztos sokféle hatóanyag van a kávéban, amit talán más nem is érzékel, én úgy kaptam rá a kávéra, hogy észrevettem, valamiért nyugtatólag hat rám, és erőt is ad.

Még hajnövesztőnek is használják, fura, ezt a tulajdonságát is észrevettem.

Ha szünetet tartok, nálam is kb 2-3 nap, mire előjönnek a tünetek, akkor a fejfájás, idegesség, bágyadtság, erőtlenség.

Ha huzamosabb ideig iszom, kb 2 hét is, akkor már borzalmasan érzem magam tőle. Szinte alig emlékszem valamire, és olyan vagyok mint egy mérgezett banya.

Hormonálisan nem minden oké velem, lehet, ezt váltja ki a kávé.

De jobban hat, mint bármilyen béta blokkoló, vérnyomáscsökkentő, stb.

2017. dec. 22. 13:18
 6/9 A kérdező kommentje:

#2, szerelő vagyok, amihez elég rendesen kellene fizikai erő is, meg végtelen türelem, higgadtság, meg kb minden, amit egy ember tudhat. :(

Idegesen dolgoznék, kb dobhatnék ki mindent, amihez hozzányúlok.

2017. dec. 22. 13:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor koncentrálnod is kell és erő is kell amunkádban

- a pihenés más jellegű legyen - zenélés, rajz, festés - vagy zene hallgatás.

Emiatt gondolom ezt: "sivár lett a gondolkodásom"


- olyan tevékenység kellene,ahol kívülről nem mondják meg mi a feladat, hanem te alkotsz valamit.


A kávéval nem tudom, mi a baj, nem tapasztaltam hasonlót, másnál sem..

De a zöld tea és ez szerintem segítő lenne:

Béres Csepp Extra 4x30 ml+C-vitamin Béres 50 mg kombinált csomag

[link]

2017. dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
vannak nem kávés típusú emberek, mert valaki nem bírja a koffeint tolerálni. szerintem nem rossz dolog, de ha ennyire tudod, hogy ellenséges vagy, akkor miért nem változtatsz rajta? nem hiszem, hogy megiszod a kávédet és neki mész a falnak.. ezen simán tudnál változtatni és nem a kávéra fogni. lehetsz kicsit ingerültebb, én is szoktam néha remegni, izgulni stb. a koffeintől ,de sokkal jobban pörgök, ezért iszok fekete teát, néha kólát, nagyon ritkán energia italt, de csak cukormentes
2018. jan. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nálam fura dolog ez a kávé, ha rendszeresen iszom, egyszerűen el kell terelnem a gondolataimat bizonyos dolgokról, mert tudni fogom, hogy idegesít.

Kávé nélkül ilyen nincs, valamiért.

Érdekes dolog ez az agy, valószínű a hormonok játéka ez.

Átszokóban vagyok valami nagyon light-os kávéra, muszáj.

2018. jan. 12. 03:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!