Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A Lipton Yellow Label tea...

A Lipton Yellow Label tea miből készül? Mert se íze, se bűze.

Figyelt kérdés
2018. márc. 6. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Van neki, legfeljebb te nem érzed! Hogy miért nem, azt neked kellene tudni!
2018. márc. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Próbáld meg tovább áztatni a filtert!
2018. márc. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

A filteres teák? A rendes, szálas teák után visszamaradt és összesepert tealevél és egyéb törmelékből.

Vegyél inkább szálas teát, az biztos, hogy tealevélből van.

2018. márc. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Az egyik leg tisztességesebb tea szerintem.

Összetevők tekintetében meg olvasgasd a doboz feliratait!


(ja igen: 1 [EGY] adag úgy 2-2.5 dl víz, ennyibe kellene 1 filter, nem egy egész 2 literes kannába)

2018. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Anyámtól kérdeztem, hogy ez milyen tea. Azt válaszolta, hogy sz@rtea, mert semmi íze nincs. Kipróbáltam. Egy bögrébe (és nem kannába) ami 250ml forró vízbe egy filtert raktam bele és kb 5 percig áztattam. Megkóstoltam, de én sem éreztem semmi ízét. :/ Most ugyan úgy a bögrébe raktam 3 filtert és így már van íze és nem is rossz. :) (persze selyemfű mézzel édesítettem)
2018. márc. 7. 20:20
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Mert a Lipton egy szar kamu tea :D :))))
2018. márc. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
54%

Azt nem írtad, hogy fekete vagy zöld teáról van-e szó, (vagy Pl. ízesített málnás)....


A "Lipton Yellow Label" tea (zöld tea) aránylag lassan ázik ki rendesen. Ténylegesen igaz, hogy a normális íz eléréséhez több dolgot is be kell tartani.

A csészébe tesszük a filtert, és erre öntjük !forró! vizet, 2-2,5 dl-t. 4-5 percig áztatjuk a filtert. Kiemeled a filtert, ízlés szerint ízesíted. Citrom, cukor, tej... amit szeretsz.


Néhány helyen a csészét letakarják az alátéttel, nem hűl ki olyan gyorsan a víz. vagy többször is mártogatják, kevergetik a filtert a teában.


A fekete tea 2-3 perc alatt már kellőképpen kiázik, nem kell annyit várni a kellemes íz eléréséhez.


Lehetséges, hogy meg vagy fázva, és azért nem érzel annyi ízt (vagy esetleg erős dohányos vagy és azért nem).


Bár a dohányzást csak zárójelben írtam, mert kb.14, max. 16 lehetsz az írási stílusodból. De a mai világban semmi sem biztos... :-)

2018. márc. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

-A Lipton Yellow Label az fekete tea. (Ráírva is az van)

-Megvagyok fázva, de más teáknak ami nem Lipton érzem az ízét.

-Nem vagyok dohányos és nem is voltam.

-26 éves vagyok, még ha nem is nézek ki annyinak! :D

2018. márc. 9. 20:06
 9/9 anonim válasza:

Azért tettem idézőjelbe, és írtam utána zöldet, megszokásból....


A feleségem keverte ezeket egy időben, a pontosítás mániám itt még megmaradt. Ő a zöld teát szerette egy időben, de mindig rosszat vett le a boltban a polcról. Most már tudja :-)

2018. márc. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!