Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miben van több koffein?

Miben van több koffein?

Figyelt kérdés

1,5 dl feketekávéban, vagy 2,5 dl energiaitalban (pl. Hell, Bomba)?


Mennyivel egészségtelenebb a (cukormentes) energiaital, mint a kávé?



2018. máj. 28. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Ezeket a koffeines kérdéseket te teszed fel tegnap óta, ez már vagy az 5. koffein kérdés és ugyanaz csak más megfogalmazásban. xd


2.5 dl energiaitalban nincs több 38 mg koffein, ugyanennyi kávéba kb 4-500 mg van.

2018. máj. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Egyik sem egészségtelenebb a másiknál mivel mindkettő tacsra vágja az érrendszert, a folyadékháztartást. Fejlődésben levő szervezetnél ezért gond ez, hogy döntik magukba esztelenül. Mellesleg tele van édesítővel, színezővel, mindenféle rákkeltő anyaggal.
2018. máj. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Kedves 2 a taurint meg az egyéb sz4rokat kihagytad.
2018. máj. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Trevor. ***** válasza:
85%
A kávé természetes ital, így sokkal egészségesebb. Nincs benne aroma, cukor/édesítőszer, színezék és egyéb vegyi anyag. A koffein mennyisége hasonló a 2 esetben, rá is szokták írni a dobozra, hogy 1 csésze presszókávénak megfelelő mennyiségű koffein található benne.
2018. máj. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

A cukormentes egészségtelenebb mint a cukros.

Egyébként a fekete tea egészségesebb.


De a legegészségesebb a normális alvás és étkezés.

Amióta normálisan (rendszeres időben és ideig) alszok és rendszeresen kajálok, azóta nincs szükségem se energiaitalra se kávéra. És nap végére se vagyok hulla, akármilyen fizikai munkát végzek.

2018. máj. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha már itt tartunk, a cigit is tegyük le, meg sportoljunk, hogy ne legyenek keringési zavaraink.
2018. máj. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


A 3-asnak csak annyit mondanék, hogy le merem fogadni, az se tudja mi az a taurin (ahogy sokan mások se). Egy aminosav, ami a szervezetedben is megtalálható. Epesavas sók alkotója.


Ezt az egy kérdést tettem egyébként fel ebben a témában, elfelejtettem utánanézni, hogy van-e hasonló kérdés, de gondolhattam volna.


Azért kérdeztem egyébként, mert egész eddig kávét ittam naponta 1,5 decit, de kezdem megunni az ízét, ezért térnék át az energiaitalra, abból is a cukormentesre hogy ne hízlaljon.

A kávénak kis mennyiségben jótékony hatása van a szív- és érrendszerre, ugyanúgy, ahogy a vörösbornak is.


A tényleges megoldás az életmódváltás lenne, de egyenlőre képtelen vagyok rá.

2018. máj. 28. 23:54
 8/8 Trevor. ***** válasza:
Ha már energiaital, akkor ne cukormenteset vegyél. A szervezeted még mindig könnyebben lebontja a cukrot, mint az xy mesterséges édesítőszert. A cukormentesben gyakorlatilag a vízen kívül minden vegyi úton van előállítva. A megfelelő életmód kellő alvással lenne a legjobb.
2018. máj. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!