Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Instant kávé iható langyos...

Instant kávé iható langyos tejjel?

Figyelt kérdés

Én nem szoktam kávézni, de most kaptam egy csomag instant kávét, és iható ízű számomra, nem az a borzasztó keserű ízű agyonpörkölt.

Én, aki mindig kakaót iszik, el sem tudom képzelni vízzel, tehát ezt is tejjel öntöm fel. Így tejeskávé lesz, vagy inkább tejbekávé? :D

A granulátumos kávé üvegén az olvasható, hogy forró, de nem lobogó vízzel kell felönteni, ez a tasakos egzaktabb, 80°C-os vizet ír. De mi van akkor, ha én csak langyos tejjel öntöm fel? Lassabb lesz az oldódás? Illetve a hatásmechanizmus érintetlen marad a vízhez képest? A tejben úgy tudom, hogy van valamennyi van melatonin. Ha hátrányosan nem érinti a hatását, valamint ízét, miért nem írják oda opciónak, hogy tejjel is el lehet készíteni? Más is szokta tejbe szórni? :-)



2018. ápr. 8. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy kb fél deci forró(ami a csapból jön legforróbb) vízben feloldom, de ha nem vagy lusta és csak tejjel vagy hajlandó inni akkor melegítesz fél deci tejet mikróban és abban oldod fel (próbáltam langyos tejjel de nem oldódik fel) , majd felöntöm hideg tejjel. Ha túl hidegnek találom berakom a mikróba. Az a fél deci víz nem oszt nem szoroz én is csak tejjel szeretem de nem érződik az a kevés víz.
2018. ápr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A granulátomos kávét úgy szoktam, hogy kb egy-két deci forró vízben feloldom, utána langyos/hideg tejjel felöntöm. 😋 Ugyanígy a cappuccinot is.

Van ismerős, aki simán tejjel issza. Ez a te döntésed, ha neked így ízlik, semmi probléma.

2018. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Instant kávé iható langyos tejjel.
2018. ápr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én évek óta az instant kávéra öntöm a meleg tejet, a langyos nem mindegyiket oldja jól, de idövel mindegyik feloldódik.
2018. ápr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Meleg vizet szoktam a kávémra önteni, néha hideg kókusztejet és utána kifejezetten meleg, de nem forró vizet, nekem feloldódik mindenhogyan.


Miért írnák oda, hogy mivel lehet még inni a kávét? Kismillió dologgal lehet, ha a folyadékot nézzük, akkor is, sokféle növényi tej van az állati tejen, tejszínen, vízen kívül...

A vízzel ivás a tipikus s az jól feloldja. A tej is jobbára víz. Úgyhogy persze, hogy vizet írnak.

2018. ápr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Felénk ezt hívják tejeskávénak, még a menzán is kaptunk ilyet.

Manapság, ha ilyet iszok, akkor 2-2,5dl tej be a mikróba, aztán megy bele az 1-2 kávéskanálnyi instant kávé.

2018. ápr. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!