Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mennyi koffein van a mizo...

Mennyi koffein van a mizo kávékban?

Figyelt kérdés
Sehol nem találtam róla leírást

2018. máj. 29. 18:22
 1/7 anonim válasza:
33%
Szerintem nulla. Én is kerestem erről infót sőt írtam is nekik többször de nem válaszoltak. Ha lenne benne koffein fel kellene tüntetni a csomagoláson.
2018. máj. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Az ilyen dobozos kávék meg 3in1 kávék nagy részében nincs semmi koffein.
2018. máj. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Phoney ***** válasza:
96%

Egy ital természetes koffeintartalmát (kávé, tea, stb.) NEM kell feltüntetni.


A Mizo löttyei instant kávéból készülnek, annak van egy saját koffeintartalma, amit nem kötelessége méricskélni a gyártónak. Ahogy nem írják rá a szálas vagy filteres teára, se a szemes, az őrölt, vagy az instant kávéra sem a koffeintartalmát (mivel nem is mérik meg!), úgy a belőlük készült italokra sem kell.


Valszeg azért nem válaszolnak, mert ők sem tudják.

2018. máj. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Minimális mivel alig van benne kávé.
2018. máj. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Gerybeetle válasza:
100%

A Cappuccinot most számoltam ki, és persze ez sok egyszerűsítést és kerekítést tartalmaz, támpontnak jó lehet.


(amit teljes precizitással csak méréssel lehetne megtudni, mivel egy növényi alapanyagból indulunk ki, aminek nem kötött a koffein tartalma, hanem tartományban mozog időjárástól függően. Az adagolásoknál is fennáll szórás - viszonylag szerény mértékben - továbbá nem ismerjük az alapanyagokat sem, mert nincs normális adat erre vonatkozóan. És ebből ki is derül, miért nem írják rá a koffein tartalmat. Jön egy más időjárású év, és akár extrém esetben ugyanabból a kávéfajtából a középértékhez képest +- 25% koffeintartalom változás lehet)


Nade a számolás:

Arabica kávénak nagyjából 1,5% a koffein tartalma (1,2-1,8% közötti). Azaz 100g kávéban van 1,5g azaz 1500mg koffein.

Instant kávéról beszélünk, melynek gyártási eljárása során a kofein koncentrálódik, így az instant kávénak nagyobb a koffein tartalma, mint a kávészemnek, továbbá az instantban levő koffein a szervezetbe jut 100%-ban, míg a kávészemben levő csak 40-60%-ban oldódik ki a lefőzés során. Lehet találni minőségbiztosítással összefüggő koffein tartalom méréseket neten, amiből kiderül, hogy az instant kávékban átlagosan 2,7% (2,4-3% közötti jellemzően) a koffein tartalom. Azaz 100g instant kávében 2,7g azaz 2700mg.


És végül a lényeg:

A Mizo cappuccinoban 0,4% instant kávé van. 330ml-es palackban kerekítve 330g beltartalom van, azaz 1,32g instant kávé.Ennek pedig a koffein tartalma 35,64mg koffein azaz nagyjából 35mg körül lehet számolni egy palackkal.


Ha megnézed a Mizo espresso kávét, abban 0,8%-ot írnak, tehát így már egyszerűen kiszámolható, hogy az olyan 70mg koffein egy palackban, és ha megnézed a kávészemes jelölést (cappuccino 2 kávészem, espresso 4 kávészem), ebből az is kiderül, hogy egy kávészem megfelel 0,2% azaz kb 17,5mg koffein tartalomnak palackonként.


Viszonyítás képpen Egy energiaitalban jellemzően 70-90mg koffein van (250ml-ben) Amit koffeinre állítanak be, ezért precízen rá lehet írni a palackra, de kávénál ilyet felelőesn nem lehet.

2020. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szép munka:D
2021. dec. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
48%

Aki azt irja, hogy nincs benne koffein az egyszeruen egy barom. Kv, persze, hogy van benne koffein.


Nekem sikerult az ugyfelszolgalattal beszelni, es azt mondtak, hogy 150mg/liter alatt nem kell rairni. Ezert nem irjak ra. Szoval a 35mg/adag szamolas szerintem is helyes.

2023. szept. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!