Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Az üdítőgyártók miért akarják...

Az üdítőgyártók miért akarják leszoktatni az embereket az üdítőkről a gyenge kínálattal és hogy már mindent csak édesítőszerrel gyártanak?

Figyelt kérdés
Nem lehet eleve semmi különlegeset és finomat kapni itthon mint a cukrot dr. pepper cherry/vanília akkor nincs vaníliás coca cola de oké ezen még túl is lép az ember de hogy a cherry cokeot tönkre vágták és a sprite is ihatatlan lett még azt is. De hogy a kevés helyen kapható mountain dew is csak cukor nélkül van mű ízzel ebben mi a jó? Oké aki kövér vagy beteg annak kell valami de ne erőltessük már rá mindenkire azt a sok szutykot. Bár nem is kell erőltetni mert ihatatlan és utóíze van nekik.
2018. jún. 9. 16:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
szia, nem ők akarjak leszoktatni, pont láttam egy riportot h nem fogytak a cukrozott üditőik..úgyhogy váltaniuk kellett.
2018. jún. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Érdekes ez az egész. Ott az új citromos kóla is ami finom lenne de így vicc. A másik hogy pl. szlovákiában ég és föld különbség van az ő és a mi kínálatunk között. Facen is rengeteg negatív kritikát olvasni. Na de mindegy is legalább kevesebbet kell költeni vagy külföldről kell beszerezni ezeket....
2018. jún. 9. 16:55
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Én alapvetően nem veszek, de ha veszek biztos hogy csak cukormenteset...

Szóval, jah...

2018. jún. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Bla bla bla.
2018. jún. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Nemrég cikkeztek arról, hogy miért vezették be a Fuze Teát a Nestea helyett:

[link]


Őszintén szerintem is nagyon sok a rossz minőségű, édesítőszeres üdítő (pl a Sprite), de azért iszonyat sok az, hogy a napi kalóriabevitel 10-15%-át, míg a cukorbevitel még nagyobb %-át lefedi egy palack üdítő.

Így például én mindig Coke Zerot veszek, de például múltkor ittam új Mountain Dew-t, az sem volt rossz.


Szerintem ez már nem fog változni, de vélhetően van akkora haszonkulcsuk, hogy egy kompromisszumosabb ízt kihozzanak kevesebb kalóriával.

2018. jún. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát látod Cherry Cokeból sem változtatnak. Amúgy én elfogadnám ezt ha ízre nem lenne ekkora különbség. Meg nem lenne utóíz de biztos így éri meg nekik....de ez olyan mintha a pizzát kötelezően mustárral adnák mindenkinek mert nem lenne mással. Az meg ki érdekel hogy úgy ízlik-e bárkinek.
2018. jún. 9. 17:21
 7/13 anonim ***** válasza:
Én konkrétan jobban szeretem zerot mint a simat
2018. jún. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Azért mert sok az elhízott ember!! És egy fél liter cukros cocában annyi kalória van mint egy adag sültcsirkemellben zöldségkörettel!! Szerintem teljesen ugyanolyan íze van. Én régebben voltam ilyen "lázadó", hogy milyen gáz már zerót inni nem vagyok én salátán élő állandóan fogyózó pitsa. Aztán a csepp agyam felfogta hogy amúgy miért van rajtam 10 kiló felesleg.
2018. jún. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez nem lázadás. Kóstolj már meg külföldről egy sima Cherryt meg ezt a magyar szutykot. Meg lehet van akinek bejön de szerintem nagyon kiérzik ha nem cukros de a legrosszabb az a kellemetlen utóíz ami minden ilyesmi cucc után megvan..:( Mondjuk mindegy is előbb utóbb hátha rájönnek hogy ez így nem jó vagy arra hogy kicsit törekedhetnének arra hogy hasonló minőség legyen ami nem cukros. Persze most ez a trendi meg a mítú meg hogy a csúnya cukor miatt kövér aki kövér. Persze nincs gond mert zéró kólával zabálja a hamburgert...
2018. jún. 9. 18:03
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Gondolom, mégsincs a cukrosra akkora kereslet, valami okának kell lennie, nem a zsebük ellenségei a gyártók, forgalmazók, boltok...


Engem ugyan nem zavar a dolog, mert a cukrot és a tipikus kalóriaszegény édesítőszereket is rühellem, de persze ízre az utóbbi az iszonyú. Persze ez ízlés dolga, hisz sok ember boldogan issza őket s látod, azt mondják, nekik ugyanolyan ízű. Miközben teljesen más, a rossz édesítőszereknek pocsék utóízük van és nem is úgy édesek, mint a cukor vagy a jobb édesítőszerek. De ahogy már írtam, nekem a cukor is rossz, szóval iszom vizet, kávét, kakaót, limonádét meg ilyesmiket. Nem gond, úgyis minek italra költeni, pláne cukorral tömni magunkat feleslegesen, más tápanyag elől elvéve a helyet... Persze van, aki nem kövér, nem iszik ilyet sokat vagy a 200 km-es biciklitúra mellé igazán beférne a plusz kalória. De mit lehet tenni...?

2018. jún. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!