Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért nem adták 18 év alatt a...

Miért nem adták 18 év alatt a Hell energiaitalt a Goods Marketben?

Figyelt kérdés

2018. szept. 10. 15:25
1 2
 11/15 Trevor. ***** válasza:
100%
A kasszás nem akarta kiadni, ennyi. Az energiaital fő hatóanyaga a koffein, egy legális drog ami nincs korhatárhoz kötve.
2018. szept. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
75%

#10 Na ne tényleg?????(mintha eddig nem tudtam volna) Egy szóval sem mondtam, hogy azért veszik ki belőle hogy ne legyen káros... Mégis mi olyan van ebbe az országba, amit csak az emberek egészsége miatt tesznek?


Ui:Bocsesz, de nem vagyok a cukorfalatod :P

2018. szept. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
0%

Nagyon jó lenne, ha teljesen be lenne tiltva 18 alatt!


Tele van cukorral, ami önmagában is méreg, mert durván elhízást okoz, ami pedig sok más egyéb betegséghez belépő.


Ott van még benne a koffein, amit már többen is írtak, azt sem iszik egy effektíve gyerek. De ha mégis, még a kávéval jobban jár, az kevésbé káros. Meg azt legalább nem úgy isszák, mint az üdítőt.


Az tévhit, hogy felpörget az energiaital, több kutatás bebizonyította, hogy ez nem igaz.


Ami történik, hogy durván megemeli a vércukorszintet, ami hosszútávon cukorbetegséghez vezethet, meg persze a rengeteg cukor benne közvetve rengeteg betegséget okozhat.


Továbbá simán okozhat szívritmuszavart, alkohollal keverve pedig még sokkal rosszabb a helyzet.


Egy doboz energiaital károsabb, mint egy fél vodka, vagy egy doboz sör.


Ha Magyarországnak normális vezetői lennének, már régen betiltották volna 18 alatt ezt a s,z,a,r,t.


De 18 felett is brutális károkat csinál a szervezettel, ezt nem lehet elvitatni.

2019. máj. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy ha nem is 18 de ha 14 vagy 16 év alatt nem adnák ki, azt én is támogatnám egyébként.


Brutális károkat csinál, hát mint nagyon sok dolog amit mértéktelenül fogyaszt az ember. Akár mint a kávé. Vagy a cukros üditők. Vagy a kenyér.


Az hogy kutatások bizonyították hogy nem pörget fel, azt sem értem. Engem pl felpörget, és az energiaitalt fogyasztók többségét is.

2019. máj. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
0%

Már önmagában az ilyen extrém cukros löttyöket mind be kellene tiltani! A cukor = méreg. Ugyanolyan káros, mint a cigi, pia, drog stb.


De míg van aki ezeket veszi.

És ezeknek nyilván semmit nem számít az egészséges életmód.


Ha valaki pörgésre vágyik, létezik számos egészséges alternatíva:

zöld tea, fekete tea, kakukkfű tea stb.

De a kávé is egészséges, persze szigorúan mértékkel.


A cukornak is vannak egészséges alternatívái: stevia, eritrit, xilit stb.

Igaz ezek viszonylag drágák, de egészségesek, nem teszik tönkre a szervezetet.


De az, hogy a 18 éven aluliak úgy isszák az energiaitalt, mintha üdítő lenne, az elég durva.

Ráadásul, aki piával keveri, az még veszélyes is lehet.


Ha az országnak egy egészségcentrikus kormánya lenne, akkor teljesen betiltanák az ilyen durván cukros dolgokat, kivétel nélkül, vagy legalábbis brutálisan megadóztatnák (mint mondjuk a cigit)


És az egészséges alternatívákat kellene nagy mértékben támogatni.


Európa egyik legelhízottabb országa Magyarország.

Rengeteg a cukorbeteg, sok a fogászati probléma, a szív és érrendszeri megbetegedés stb.

Ezek nagy része a cukor, és a rossz szénhidrátok miatt van. És senki nem tesz semmit ezek ellen, csak mindenki legyint. Ez itt a baj!


De addig még mindenki számára hozzáférhető minden, oktatás az nulla, addig ne is várjunk csodát.

Aki idióta, azzal sok mindent nem lehet kezdeni.

2019. máj. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!