Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A kávé jobban függőséget...

Dq kérdése:

A kávé jobban függőséget okoz, mint a kóla?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 10. 12:57
 1/9 anonim válasza:
100%
Igen. Mert van egy erősebb mentális oldala is ha egy idő után a abbahagyod (levertség, fáradtság, tompaság) meg előfordulhat fizikai elvonás (fejfájás) is.
2019. ápr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
A függőség az függőség, bármi is a tárgya.
2019. ápr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Külön subreddit van a kávéról leszokni vágyók számára, és egyre több információ jelenik meg a kávé negatív hatásairól. Vannak pozitív hatásai is, de sokak számára a negatív messze több és súlyosabb, mint bármilyen pozitívuma. Ráadásul a koffeinre való érzékenység genetikailag kódolt. Van, aki egyszerűen csak nem tud kávét inni, van aki tud, de nem igazán tesz neki jót, stb., és persze ezekből messze több van, mint gondolnák.


Tekintve hogy ugyanannyi kávéban jóval több a koffein, mint a kólában, így nyilvánvalóan nagyobb dózisról van szó, így jobban függőséget is okoz. Valójában a koffein mennyisége az, ami elsődlegesen számít.

2019. ápr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Függőség az függőség. Ezzel egyetértek!

Gyakorizás is függőség. Lehetne helyette mást csinálni, fejlődni, könyvet olvasni, mozogni, mégis sokan nyomogatják.

Kávé és kóla is függőséget okoz. A kávé függőség annyival lehet nehezebb, hogy az illata messziről érződik. Erre átmeneti segítséget jelent a koffein mentes változata.

2019. ápr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3:

Éppen a mai index cikk alapján született a kérdés, amely szerint a gyerekek igyanak kávét, mert az direkt egészséges. Meg pfúj kóla. [link]

(Nem szeretném hogy elmenjen ebbe az irányba a beszélgetés, a kérdés az, ami, nem az egészség, hanem az addiktivitás! Ettől függetlenül persze mindenki mindenre zöldet kap)


Kaptam egy választ privátban is, nem teljesen értem hogy miért. Az utólagos engedelmével idemásolom:

„A kávé nagyobb függőséget okoz, mióta a kolában nincs kokain. A kávé több dopamint használ fel.”

2019. ápr. 10. 16:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek ne igyon koffeint. Semmi szüksége nincs a fejlődő szervezetének arra.
2019. ápr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem mondható egészségesnek, de a kávénak a sok negatív mellett vannak pozitív hatásai is.


Gyerekeknek, meg igazából senkinek nincs "szüksége" egyikre sem. Én 23 vagyok, kávézni 18 évesen kezdtem. Kezdetlen elképesztő eufóriát okozott, de hamar hozzászoktam, függő lettem, és igazán nehéz volt elhagyni (elvonási tünetek közé tartozik a fejfájás, hányinger, szédülés, vérnyomás ingadozások, extrém fáradtság, figyelem hiány, stb.).

Jelenleg igyekszek elkerülni minden, azaz az összes koffeint, beleértve például azt, ami csokikban, kakaóban és teákban van, mert hosszú távon egyáltalán nem tett jót (felborult az alvási ciklusom, kialakult / megerősítette a szorongást és depressziót, ezek közül mindkettő jól dokumentált "mellékhatás", tehát nem egyedi eset vagyok). A fogak elszíneződéséről már nem is beszélve.


Ennek ellenére, ja, szeretem a kávét és a kólát is. Kávét hetente vagy két hetente egyszer iszok, maximum két csészével. Kólát ennél is ritkábban, havonta egyszer és ünnepekkor.


Más valószínűleg máshogyan áll ehhez, mivel lehet, hogy nem annyira érzékeny a koffeinre, mint én. Az ismeretségem közül én valahova középre tenném magam koffein tolerancia szempontjából: vannak olyanok, akik jól bírják, rengeteget meg tudnak inni, és utána jól alszanak is. Mások egy csésze kávétól rosszul vannak... én bizonyos időközönként tudom fogyasztani úgy, hogy ne legyen semmi komolyabb következménye.

2019. ápr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Travis83 ***** válasza:
100%
Attól függ. A kávé elméletileg, talán nagyon függőséget okoz, de pl ha az ember a kólagyárban dolgozik, akkor egyértelmű a válasz.
2019. ápr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Travis83 ***** válasza:
100%
*nagyobb
2019. ápr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!