Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A tea vízhajtó hatása meddig...

A tea vízhajtó hatása meddig tart?

Figyelt kérdés

Nem a kifejezett "fogyi" meg hasonló vízhajtó teákra gondolok, csak egy szimpla gyümölcs, vagy gyógyteára.

Ugye alapból is van vízhajtó hatása, de ez meddig tart? Megfordítva a kérdést: ha olyan helyre megyek, ahol órákig nem opció a mosdó, mennyivel előre ne igyak teát?

(Betegen fekszem itthon, tehát most jószerivel csak azt iszom :D)


2019. ápr. 25. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Főleg télen napi 3-4 bögre teát szoktam inni, gyümölcs és gyömbér. Nincs vizelettartási problémám, úgyhogy jó helyzetben vagyok. Ez a mennyiség kb 1 liter tea, de maximum 2x megyek vécére napközben, ebben benne van a reggeli pisi is. Engem a tea nem szokott ingerelni pedig általában ezekben is van koffein.
2019. ápr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
A teanak nincs vízhajtó hatása. Azért jársz sűrűbben, mert több folyadékot iszol. Ez nem olyan bonyolult
2019. ápr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
De van.
2019. ápr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Nem minden tea kifejezetten vízhajtó hatású. A zöldtea pl az. A sima teáktól viszont valóban azért járhatsz többet pisilni, mivel ugyan úgy szomjas vagy tőle, ezért többet iszol és nem úgy tudja feldolgozni a szervezet, szinte átfolyik rajtad, de nincs rendesen feldolgozva.

Ilyen gyümölcsös teákat ihatsz, de figyelj a mennyiségre. De ha valamerre órákig nem jutsz wc hez és pici a hólyagod is, inkább előtte 2-3 órával csak rendes vizet igyál.

2019. ápr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
1 órával azelőtt, hogy mész, már ne igyál.
2019. ápr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Lehet nullara pontozni, vsak ertelmetlen. A teanak nincs vizhajto hatasa. Vagyis pont ugyanannyira van, mint a sima viznek. A különbség csak annyi, hogy a sima, meztelen vízből nem iszik meg az átlag ember annyit, mint amennyit az ízes teából.
2019. ápr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
6: Miért ne inna meg annyit vízből? Ha beteg vagy, akkor inni kell. Akár vizet, akár teát.
2019. ápr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Jó, akkor az értelmetlen vitát megkerülendő módosítva a kérdést: mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből a bevitt nagy mennyisègű folyadék, esetemben tea? :) Nyilván időbe telik, nem az van, hogy iszik az ember és rohan pisilni.

Lehet erre általánosságot ráhúzni, vagy pont annyira egyéni, mint az emésztés?

2019. ápr. 25. 09:57
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Én anno nagy teás voltam. Kávé helyett zöldteát ittam (ha pl késő estig dolgoztam vagy reggel kómásan mentem dolgozni).


Emellett nekem nagyon sok gondom volt a stresszel és stresszkockát használtam meg Stresszoldó teát (ez volt a neve) ittam meg citromfű teát.


Én pl, ha tízkor végeztem munkahelyen, akkor nyolckor - fél kilenckor ittam utoljára teát. Fél 10-kor és tízkor elmentem a mosdóba és hazáig (kb 1,5 óra) semmi bajom nem volt.

2019. ápr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%

7!


Mert minden ember többet fogyaszt abból, aminek íze van.


Kérdező, egyéni, hogy mennyi ideig tudsz vizeletet visszatartani. Nekem simán megy fel napig is, pedig igen sok folyadékot iszom.

2019. ápr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!