Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az, hogy az 5%-os...

Miért van az, hogy az 5%-os sört mindenhol kiadják, a cigarettát meg soha?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, annyinak is nézek ki. Mindketto terméken 18-as korhatár van, mégis az alkoholt könnyebben kiadják. Miért van ez?

(Nem nézek ki idosebbnek a koromnál)

Budapest



2019. júl. 30. 19:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%
Et komoly? Ne legyél már ennyire buta! Nem tudod mire költeni a pénzed csak koporsószögre? Iszonyú ciki a cigi. Talán ezt az is érzi aki árulja és nem ad el hyereknek belőle. 30 éves koeodra mindenképp rákot akarsz? Gratulálok. Okos gyerek vagy! Örülj neki hogy nem adják ki.
2019. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Kérdésemre nem kaptam választ.

Nagy mayer vagy, hogy láthatatlanban kitalálod, hogy én mire költöm csak a pénzem.

Néha jól esik társaságban a pia, ettol nem leszel alkoholista.

Dohányozni meg dohányzom, és egyáltalán nem érzem cikinek. Ha 30 évesen rákos leszek, akkor az meg feltétlen csak a dohányzásnak köszönheto lesz, mivel ha ilyen fiatalon kap valaki rákot, elvbol hajlamos rá a génjei miatt.

A nagy megmondóság helyett valami okosabbat is mondhatnál. Nem egy ilyen gép mögött ülo ismeretlen miatt fogom megszabni azt, hogy én mire költöm az magamtermelt pénzem.

Nevess egyet rajtam, hogy milyen "buta" vagyok, aztán ezzel szerintem le is tudja az agyad a témát.

2019. júl. 30. 20:05
 3/23 A kérdező kommentje:
*nem feltétlen csak a dohányzásnak lesz köszönheto
2019. júl. 30. 20:05
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
Sört majd mindenhol vehetsz, dohányboltok egy fokkal komolyabbak. Társadalmilag is elfogadottabb a sörözés, közeli országokban ennyi évesen sört bort már vehetsz is.
2019. júl. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Igen, Németországban pl. 16 évesen 10%-ig lehet már alkoholt venni.

Ez a társadalmis dolog meg érdekes. Mindig azt fogadják el jobban, aminek van kulturája, mindegy, hogy az mennyire káros.

2019. júl. 31. 07:29
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

A cigire komolyabb törvények vannak lásd. benézni se nézhetsz be az ablakon 18 alatt.

Károsabb is jóval a sörnél. Sokkal jobban elfogadják az emberek azért adják ki.

2019. aug. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
A dohányboltba be sem szabadna lépned 18 alatt a szabály szerint. A sört meg akármelyik boltban, vagy hipermarketben megtalálod. Azóta veszik szigorúbban a cigarettát, mióta bevezette a kormány a nemzeti dohányboltos rendszert. De ez az ablaklesötétítés már túlzás, emiatt is raboltak ki sok dohányboltot. Ha akar venni cigit a fiatal, úgy is tud máshonnan, cigányoktól feketén, mit tudom én valami ukrán csempészett cigit, az még olcsóbb is mint a hivatalos cigi.
2019. aug. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
67%
Nem anyukád pénzén veszed? Majd ha magadat tartod el klasz lesz havi 40et elkölteni cigire. Akkor már nem azért mert menő, hanem mert nem tudsz leszokni róla. Büdös lesz tőle a szád meg a ruhád. Nem zavar? Gusztustalan. Pár év múlva a fogaid is feketék lesznek. Az ujjaid sárgák a szemed meg karikás. A hajlamod miatt leszel rákos veletlenül sem a cigi miatt? Tényleg ilyen buta vagy? Az a baj, hogy nem csak rakot kaphatsz tőle, hanem copdt is meg ptxet. Tudod mik ezek? Fogalmad sincs mi? De dohanyzol. Az agyvérzés is pocsek dolog es az érszűkület sem kellemes. Tök menő lesz láb nélkül élni :D Nyilván ez mind nem érdekel mert azt gondolod neked úgysem lesz bajod. 1-2 szálltól valóban nem. De 10 év után már nem mosod ki a tüdődből a dzsuvát. Nagyon pocsék egy tüdőműtét. Majd megtapasztalod. Majd akkor is ekkora legyen a szád. :D Én szóltam. A te életed. Igenyes csajra ne nagyon számíts azok nem szeretik ha valaki bűzlik.
2019. aug. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt figyelmesen végigköveted, és lehet, hogy össze is áll a kép.

2019. aug. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Saját pénzen veszek mindent.

Ha téged ez megnyugtat, hogy minden egyes dohányokozta betegségem meglesz, akkor legyen úgy. :)

2019. aug. 2. 07:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!