Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Csak engem zavar hogy már...

Csak engem zavar hogy már parafa helyett valamilyen müanyag dugót tesznek a borosüvegekbe?

Figyelt kérdés

2019. aug. 4. 12:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%

Én nem lepődnék meg.

Olvasok tech híreket, az utóbbi években jelentős fejlődésen ment át az újrahasznosító ipar.

Komoly változások vannak.

Én otthon is szelektíven gyűjtöm, és a munkahelyemen is.

De egy plázában, vagy az utcán is megoldható.

A településünkön egyébként van hulladékválogató.

Szóval kétlem, hogy 1% se lenne újrahasznosítva.

Egyre több és több.

De tény, hogy mindig egyszerűbb kételkedni, és emiatt tojni az egészre, mint ténylegesen tenni valamit a környezetért.

2019. aug. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez az újrahasznosításról szóló vita meddő.

Szigorúan véve a műanyag semmilyen formában nem szennyezi a természetet.

Az ember szennyezi, aki eldobálja, ill. nem megfelelően kezeli.

A műanyag nem mászik be önmagától sem az erdőbe, sem a folyókba, sem pedig a tengerbe.

Most a műanyag a felkepott téma.

Miért nem esik szó a környezet szennyezésénél arról is, hogy a Duna vize elég nagy mennyiségben tartalmaz fogamzásgátlót és ami még rosszabb: mesterséges antibaktérium-gyógyszereket.

Ez utóbbi igencsak gyógyszer-reziszntens baktériumtörzsek kifejlődését eredményezik.

2019. aug. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez így igaz.

Anno, mikor az autót feltalálták, és elkezdődött az iparosodás, a kőolajkitermelésnek is megvoltak az ellenzői, hiszen tényleg történtek elég káros dolgok is.

De az is tény, hogy ma sehol se lennénk, ha nem lenne közlekedés, legyen az autó vagy repülő.

Nem lenne hova menned bevásárolni, és nem válogathatnál a modern világ csodái közül, most pl. írogatni sem tudnál a gyakorira, ha nem léteznének szállító cégek, akik a gépedet elhozzák ebbe az országba. De kajád se lenne sokkal több, csak amit magadnak megtermelsz otthon.

Mindennek van előnye is és hátránya is, és a mi felelősségünk, hogy vigyázzunk a bolygónkra.

2019. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Mojjo ***** válasza:
68%

@11: Ugye tudod, hogy az utolsó mondatod olyan logikai bakugrás, hogy már az olvasásától megrándult a nyakam? :D

Ha valaki felhívja a figyelmet arra, hogy

a, a műanyag rossz

b, az újrahasznosítása igen alacsony fordulatszámon pörög jelenleg

az nyilvánvalóan tojik az egészre és nem tesz ténylegesen semmit a környezetért.


Oké :D

2019. aug. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én semmi ilyesmit nem írtam és nem látok benne ellentmondást, már ha egyáltalán rám gondoltál.


Én pont azt írtam, hogy egyre iinkább az újrahasznosításé a jövő.

De ha nekem szól, akkor forgasd csak ki nyugodtan, én attól még jól fogok aludni. Nem azért járok ide, mint egyesek, hogy mindenbe belekössek és itt éljem ki a frusztrációimat.

2019. aug. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták, műanyag dugó csak a legalja tételekben van.

#3: Hogy "beleesik" vagy "egy része bekerül" a dugónak a borba, az ugyan előfordulhat, de nem ezért használnak csavarzárat. Ez csak akkor fordulhat elő, ha rosszul tárolod (pl. nem fektetve, de a hűtőben lévő alacsony páratartalom is ki tudja szárítani hosszú távon) és kiszárad a dugó, vagy rosszul (pl. vacak dugóhúzóval, amivel nem tudod teljesen kihúzni) nyitod ki.

A csavarzár előnye, hogy nem lehet tőle "dugós" a bor, azaz nem lehet benne TCA. Ez szerencsére egyébként is egyre ritkább.

Dugóval tud "lélegezni" a bor, csavarzárral nem, tehát ha csavarzáras akkor a bor készítője nem tartja alkalmasnak a bort hosszú távú érlelésre.


Ami a környezettudatosságot illeti, a parafa messze a legkörnyezetbarátabb:

"Carbon footprint studies (...) concluded that cork is the most environmentally friendly wine stopper (...) concerning the emission of greenhouse gases, each plastic stopper released 10 times more CO2, whilst an aluminium screw cap releases 26 times more CO2 than does a cork stopper."

Forrás: [link]

2019. aug. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!