Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Első ivásom, mivel kezdjek? 16/L

Első ivásom, mivel kezdjek? 16/L

Figyelt kérdés

Több buliban, összeülésen is voltam, ahol mindenki fogyasztott alkoholt, csak én nem, mert még sosem ittam semmilyen alkoholt és úgy gondoltam, most már én is ki szeretném próbálni. Szeretnék itthon inni először, mivel még nem tudom a határaim, nem akarom 30 ember előtt kiütni magam és a sarokban hányva fetrengeni. A bátyámmal ma fogunk elmenni vásárolni, az lenne a kérdésem, mit vegyünk? Vodkával, pálinkával nem akarok kezdeni, annál valamivel kíméletesebbel lenne a befutó.


És lehet, hogy ez nagyon hülye kérdés lesz, de mikor és honnan tudom, hogy már esetleg be vagyok rúgva? Abszolút kezdőként mennyi az a mennyiség, aminél még józan vagyok és hol van az a pont, ahol el lehet veszteni az eszméletünket?


Előre is köszönöm a segítséget! :)


2019. aug. 7. 12:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Igyál egy sört?
2019. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Én kezdőként innék 2 doboz sört vagy 2 pohár bort. Ha ez az első ivásod akkor ennyitől már jól fogod érezni magad, de ettől még nem leszel berúgva.


Aztán a következő 1-2 bulin is mondjuk ilyen mennyiséget fogyassz, és ha már magabiztos vagy és érzed hogy még biztosan tudnál inni akkor mehetsz valamivel feljebb majd szerintem, persze csak ha szeretnél.

2019. aug. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a jó minőségű meggysört javasolták, de még nem próbáltam (én sem ittam még sosem). De nem is biztos, hogy elsőre ízleni fog. Ha nem ízlik, szerintem ne erőltesd. Esetleg próbálkozhatsz csokilikőrrel, azt sokan szeretik. Ha sört próbálsz, de nem ízlik, egy kis adagok keverj össze limonádéval vagy gyümölcslével, ismerek olyat, aki úgy szereti (és amúgy általában nem szereti az alkoholos italokat).
2019. aug. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg hogy keveset és lassan , ritkán igyál. Ha érzed a hatását akkor ne igyál tovább, csak majd ha tisztul a fejed.

Persze elég nehéz ezt betartani mert az alkohol fájdalom csillapító hatású is, oldja a gátlásokat és hát a tömeg ereje az nagyon nagy ilyenkor.

2019. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
73%

Tényleg inkább otthon próbáld ki, mert mindenki szervezete másképp reagál az alkoholra. Van, akinek meg se kottyan egy doboz sör, más, aki meg elsőként iszik, attól is szinte "berugik" (de szép szó, lehet, hogy a berúg a helyes).

De ha rám hallgatsz, lány létedre te még ne igyál semmit 16 évesen. De a te döntésed. Viszont akkor először tényleg otthon teszteld magad.

2019. aug. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%
A meggysörről jutott eszembe hogy van már a Soproninak is Óvatos Duhaj meggysöre. Persze nem egy nagy minőség de első ivásra megfelelhet, valószínűleg jobban ízlene mint a sima hasonló árú kommersz sörök.
2019. aug. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
25%

Mojito, sör, vodka narancslével, bor, vermut


Mivel lány vagy, inkább javasolnám a mojito-t, a vermutot, vagy a vodkát naranccsal, esetleg a bort. Ezek ízben jobbak mint a sör, vagy a komolyabb piák, és nem is ütnek nagyot az alkoholtartalmuk miatt. Viszont ha a vodkát választanád, csak óvatosan, először keveset használj csak, másképp meg fog ütni.

2019. aug. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy már írták, 2 sör vagy 2 pohár bor indulásnak elég.

A berúgást ki hogy értelmezi...van aki ha vidám akkor már részegnek mondja magát, van aki csak akkor, ha alig talál haza.

Ami az eszméletvesztés illeti, ha már koordinációs problémáid vannak - pl. felállsz a székből és megszédülsz egy kicsit, érzed hogy nehezebben pörög a nyelved, nem tudsz teljesen egyenesen menni - akkor ne igyál többet!


Néhány hasznos tudnivaló:

-Ha eszel előtte, akkor lassabban fog felszívódni az alkohol, így lassabban is fog hatni.

-Kb. 30-60 perc alatt szívódik fel teljesen az alkohol, szóval lassan igyál, mert ha az első pohártól számított fél óra után még nem érzel semmit, de azóta már megittál két másikat, az nem jelenti azt, hogy leguríthatsz még egyet, mert "alig hat"!

-Igyál sok vizet (egy pohár borhoz minimum 2 pohár víz), hogy ne legyél (nagyon) másnapos! A legjobb az, ha közben iszod, de ha ez nem megoldható akkor utána is jobb, mint a semmi.

2019. aug. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
71%

Vodkát ne igyál, ennyit fogadj meg. Sör, bor, pezsgő vagy krémlikőr. A lényeg, hogy megiszol valamennyit, igyál egy pohár vizet, ez segít abban, hogy ne száradj ki és a másnaposság megelőzésére is. Ne gyorsan idd meg, amit akarsz, és két pohár közben hagyj egy óra szünetet.

Sörből 2-3 dobozzal, borból pezsgőből 2-3 pohárral, krémlikőrből pedig 2 pohárral javaslok maximum.

2019. aug. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%

Németországban 16 éves kortól a sör már legális fogyasztani.


Èn inkább 1 pohár sört mondanék, lehet nem is fog izleni. Talán egy pohár radlert, annak az alkohol tartalma nagyon nagyon minimális, és ízesített. Aztán esetleg egy pohár bor, vagy a most menö aperol sprizek. Erösebb alkoholból érdemes megkóstolni a líköröket, azok édesek és lehet öket nyalintani. Vagy egy koktél amiben megint csak annyi alkoholt tesztek amennyit akartok.

2019. aug. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!