Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy kezdjek neki a pálinkacsi...

Hogy kezdjek neki a pálinkacsinálásnak? Falun lakok gyümölcs lesz bőven nyáron.

Figyelt kérdés
Össze lehet keverni több fajta gyümölcsöt?(pl.alma körte szilva cseresznye meggy stb-t össze lehet keverni?) Ha ki vágtam mindet megmostam beleraktam egy zárható hórdóba utána mi vele a teendő? Hány naponként kell nézni vagy egyáltalán mit kell vele csinálni? Légyzsi írjátok le hogy mit milyen időnként kell vele csinálni és hogy kb mennyi idő aladt lesz kész!? Otthon főzzem ki vagy vigyem el valahova?(nem nagy mennyiség max 2-3 l)jobb lenne szerintem ha megoldható otthon! Kérlek segítsetek!!!!

2012. febr. 27. 21:40
1 2
 1/15 Phoney ***** válasza:

Össze lehet, de igazán jó vegyest csinálni csak a legjobbak tudnak.


A pálinkafőzést pl itt tanulhatod meg, nem lehet pár sorban leírni, nem zacskós leves:


[link]

2012. febr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hagyd a hordóban. Igen össze lehet keverni úgy, hogy a nagyobbakat kicsit összevágod.A hordót zárd le. Nem kell bele semmi. De el ne kezd ohon pálinkát főzni, mert könnyen felrobbanhatsz és a megbízható pálinkafőző készülék is nagyon drága. Jobban jársz, ha kifőzeted. 7-800 forintért főzik nálunk és máshol is. Így se jársz rosszul, mert egy liter 2500-2700 ft. Mi rendszeresen főzetünk. Karácsony előtt lett kész a miénk. Addig érleltük.
2012. febr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi :) de nem kell bele cukor se meg élesztő se?? 1. Már néztem ezt az oldalt és sztem nem kezdőknek való....de kössz
2012. febr. 27. 22:07
 4/15 A kérdező kommentje:
Még légyszi kommenteket
2012. febr. 27. 22:10
 5/15 Phoney ***** válasza:

De, kezdőknek is való. Ha rendesen olvasod, nincs benne semmi felfoghatatlan. Cukor nem kell bele (mikor feltalálták a pálinkát, nem is volt cukor!) élesztő viszont nem árt, mert a vadélesztők mindenféle szemetet erjesztenek az etanol mellett. A vadélesztőt le kell mosni róla. Néha savazni is kell, hogy ideális legyen az erjedés.


Ha nem otthon főzöd, akkor is tanulni kell, mert büdös cefréből sose lesz finom pálinka.

2012. febr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 doboszoli ***** válasza:

Hallgass Phoney-re.

30 évig főztem "ösztönből" a páleszt, amikor tanácsára elolvastam a fenti linket.

Átértékeltem a 30 évet. Nagyon.

2012. febr. 28. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Apum egy haverjával csinált pálinkát ősszel, jártak előtte tanfolyamra is, ők csak szilvából csinálták. Ha hazajön, megkérdezem, hogy hogy csinálták :)
2012. febr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
kössz mindekinek utólsó előre is :)
2012. febr. 28. 14:31
 9/15 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nem kell bele se cukor, élesztő meg pláne nem. El ne rontsd! Érleld a hordóban kb.négy hónapig lezárva, amíg ki nem forr. Aztán viheted a pálinka főzdébe. A miénk nagyon finom lett, 52 fokos. Egyik tiszta őszibarack, a másik vegyes gyümölcs. Sok kifőzdés házhoz megy a hordókért főleg, ha nagyobb mennyiségről van szó.
2012. febr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Most mondja a férjem, hogy dehogy kell bele élesztő! Ne hülyitsétek meg szeglény Kérdezőt. /ez nem sütemény!!!/ Mi évek óta főzetünk, de soha semmit nem teszünk bele. De ha el akarod rontani, higgy a buta beszólónak és meglátod, mi lesz a gyümölcsödből pálinka helyett!
2012. febr. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!