Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Most ballagtam 8. bol és a...

Most ballagtam 8. bol és a volt o. társakkal egy kicsit innánk, azt szeretném megkéri mennyi vodkátol rúgnèk be, üdítővel keverve és milyen arányban ugyan?

Figyelt kérdés

2019. aug. 22. 22:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, hány éves vagy?
2019. aug. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

2-es nem tudom mi van velük ma... :D

Mi bankettről eljöttünk 8 óra körül és átmentünk a szomszédos kocsmába. Akkor még nem volt ennyire szigorú ez a 18 év alatti alkoholfogyasztás tilalma, soha nem kértek tőlünk személyit sehol sem. (32/F)

22-en jártunk egy osztályba, de két évfolyam mindig összetartó volt, persze nem mindenki vett ebben részt, kb. 20-25-en lehettünk, akik leléptek, egyikünkből sem lett alkoholista, mára szinte mindannyiunknak van családja. (csak hogy Zacher Úrnak ellent mondjak, kicsit üldöztetéses a f-szi, amit meg is értek abszolút, szó se róla...)

Nem tudom (a korosztályomból), ki mekkora szigorban volt ebben a korban, ill. úgy ált. 18 éves kora előtt, avagy egyáltalán a hozzáállása milyen volt ehhez, de minket soha nem próbált korlátozni senki sem, sem a szüleink, sem a kocsmáros, a kocsmárost pedig nem szorongatták ezért annyira, mint manapság. Így ballagás után hittan táborban is azért megittunk 1-2 sört minden nap, valószínűleg tudták ezt rólunk, hogy nem esünk túlzásokba. Hogy mi van ma a tinikkel, az a kérdés abban jogos szerintem, hogy ez a mindenáron b...unk be, de mitől és hogyan és mitől lehetne minél hamarabb, na ez az, ami ránk nem volt jellemző. Azért akartunk inni, (szerintem, így utólag végiggondolva) mert ez a kor az, amikor először megjelennek úgy igazán a gátlások, és ebben a korban 1-2 sörtől teljesen lelazul az ember, így összejöttünk, nagyokat beszélgettünk, csócsóztunk, biliárdoztunk, kiröhögtük egymást, magunkat... Ja, és soha nem beszéltünk erről, nem volt téma az, hogy hol és mennyire rúgtunk be. Nem tudom ennek okát, lehet azért, mert nem jártunk vele tilosban, nem volt tiltva, így nincs miről beszélni. Na a cigi, az igen, arról pont így dumáltunk, hogy húúú én egyszer egy éjszaka alatt elszívtam egy dobozzal... Persze a vásárlása nem volt tiltva, ott kaptunk, ahol akartunk, sőt a szülők is néha minket küldtek el a boltba cigiért, de a tanárok és a szülők előtt is erősen titkolni kellett, hogy bagózunk. Aztán dehogy szívtunk el egy dobozzal, 1 cigit felezgettünk, 5-en vettünk 1 dobozzal... barna sofi, én kezdem, "tied az írástól". (az volt a fele!)


Azt tudom javasolni, hogy ebben a korban rövidet ne igyatok, tényleg ne, keverve se. Pár sör vagy fröccs, attól is lelazultok, attól is akár "berúgtok"... de tudod és érzed mikor elég és figyeljetek egymásra, mi mindig figyeltünk egymásra.

2019. aug. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
HÁNY ÉVES VAGY??!!??
2019. szept. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!