Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen szőlő lehet ez, mi...

Milyen szőlő lehet ez, mi lehet a neve?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2019. okt. 26. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Otello
2019. okt. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Végül is az otellóm mellett termett, ott kezdett el felfutni a fákra - de ez aprószemű és nagyon más az íze is. Van nekem hátul a kertben fára futott otelló és izabella is, de azok narmál szem-méretel vannak, és semmiben nem különbözik a tőkén termő otellótól, izabellától. Mi alapján gondolsz az otellóra (?)
2019. okt. 26. 15:54
 3/12 A kérdező kommentje:
A képen nem látszik, de feleakkora szemátmérője sincs (vagy jó esetben max. a fele) mint az otallónak. Valami viszont mégis lehet a tipedben, mert az ötelló szőlőlugas mellett van (?) - de, lásd az előbbi válaszomat is..
2019. okt. 26. 15:57
 4/12 A kérdező kommentje:
Íze is nagyon más..
2019. okt. 26. 15:57
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezekről a képekről nemlehet megállapítani milyen fajta.

Biztos hogy amerikai fajhibrid, mert nem piros az őszi levélszíne és jól bírja a permetezetlséget

2019. okt. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi!! - Ami mellette van Otelló, azt sem permeteztem (nem is szoktam) (nem is értek a permetezéshez)(se). De, bort azt jót szoktam tudni csinálni (most egy kicsit savanyó lett, nem tettem bele elég cukrot)
2019. okt. 27. 02:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Vad szőlő. Otello egyébként, csak vadhajtásról.
2019. okt. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 : ha ilyen van, akkor ez biztos, hogy az. Most csináltam (most, a hétvégén - vagyis bor az még később lesz) belőle külön bort (most viszonylag sok ilyen szőlő lett - a képeken is látszik - az eddigi években sokkal kevesebb volt. Kíváncsi leszek milyen lesz (ebbe tettem elég jól cukrot - tudom, csak keveset szabad. De, nem akartam, hogy ez is savanykás legyen
2019. okt. 28. 16:58
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem kell nagy mennyiségre gondolni, most az elején járva kb. 10-11 liter. Mire bor lesz belőle, lemegy tán még 8 -ra is...
2019. okt. 28. 16:59
 10/12 anonim ***** válasza:
Javítson ki valaki, ha tévedek, de tudtommal a vadhajtásból nem szoktak bort csinálni. :D Ez olyan, mint bármilyen vadhajtásos gyümölcs, ízre teljesen más, mint a nemesített fajták, nem főzünk belőle lekvárt és nem esszük meg mindegyik vad gyümölcsét. Szóval ez most lutri, mert vagy iható lesz, vagy nem. :)
2019. okt. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!