Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Otelló borom kicsit savanykás...

Otelló borom kicsit savanykás lett - szerintem kevés cukrot tettem bele. Mennyire baj a bornak a savanykássága - ill. mivel lehetne javítani rajta, szüret után 1 hónappal?

Figyelt kérdés
2019. okt. 28. 16:54
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
Ha többet tettél volna bele is savas lenne mert kiforr. Max egy bizonyos merték felett már nem tud kiforrni ha extrém sok cukor kerül bele. A bornak nem baj ha savas. Ha birod semm8 gond. Ha zavar a savat kell csökkenteni erről.találsz leírást a neten.
2019. okt. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi!! Ha csak annyit innék a "savból" amennyit bírok, nem lenne gond. De sajnos nehéz megállni, amíg jól esik - és utána jön az, amikor már sok a savanyúból..csak sajnos, nem mindig akarom elhinni, hogy sok....van, hogy 2 pohárral később esik csak le...
2019. okt. 28. 17:53
 3/4 mindentudó99 ***** válasza:
Otelló elég savas bor. Nekem is van. Savcsökkentő vagy szódabikarbóna kell.
2019. okt. 29. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2019. okt. 29. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!