Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Meggybort szeretnék csinálni,...

Smicikee kérdése:

Meggybort szeretnék csinálni, de egy-két dolog még nem tiszta. Van itt egy-két segítőkész ember aki pár percet rám tudna áldozni?

Figyelt kérdés

Meggybort szeretnék csinálni, idén lesz az első próbálkozás.. Utána olvasgattam pár oldalon, de van néhány dolog ami még nem tiszta..

-A bort lehet csinálni műanyagban? Nem láttam egy oldalon sem kiírva hogy ne lehetne viszont egy ismerőstől úgy hallottam hogy nem szabad mert feloldja a bor.

-A fejtés azt jelenti hogy mikor forr a bor akkor a seprűt le kell szűrni róla mondjuk egy pelenkával?

-Élesztőt mikor és mennyi literhez mennyit kell bele rakni?

-Úgy hallottam hogy ahhoz hogy megőrizze a színét citromsavat kell hozza rakni.. Ezt szintén mikor, mennyit, vagy egyáltalán kell-e?

-Azt tudom hogy némelyik borokat úgy kell csinálni hogy ne kapjon levegőt és egy csővel egy másik edénybe átvezetést csinálni hogy a vízen keresztül távozzanak a gázok de ne kapjon levegőt.. Viszont úgy tudom hogy ez meggyborál nem szükséges.. Ez igaz?

-Azt hallottam hogy a forrás el áll magától, és nem szükséges borként használni.. Ez hogy van?

“Csupán” ennyi kérdés merült fel bennem :D Előre is köszönöm a segítségeket! :)



2018. jún. 16. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:

simafalú, erősebb műanyagba bátran érlelhetsz meggybort..ha elmondanám mi mindent tárolnak, kezelnek műanyag hordókban, aztán megesszük, megisszuk, meglepődnél. A bor nem oldja a műanyagot.(sem)

forrás közben ne fejtsd le..

élesztőt ne, inkább kis cukrot..

a színét ne savval őrizd, hanem előbb legyen kész az eredeti állapotában, aztán meglátod..fekete bodza levétől igencsak sötétvörös lesz..


amúgy egyszerűb a gúgliba beírni...ez az eredmény:


[link]


[link]


[link]



sok sikert.

2018. jún. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2018. jún. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát kevés állítás igaz. Citromsav nem kell. Élesztő se mert megindul az magától. Meggyborba én nem teszek borként. Persze attól tehetsz. Bor az bor mindegy miből tehét a megyborhoz is kell kotyogó. Nem érheti levegő. Fejteni akkor kell ha már nem forr vagy csak épphogy. Nem szűrni kell fejteni. Slaggal ledzívni a bort a seprőről.
2018. jún. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!