Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milenne abból, ha a savanya...

Milenne abból, ha a savanya boromat (otello) összeönteném a túlcukrozottra sikerülttel (szintén otello)?

Figyelt kérdés
Több ballonban csináltam a borokat, az egyikbe nem tettem cukrot, a másikba túl sokat sikerült....mit tehetek ilyenkor?
2019. nov. 20. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki,1-1literrel!


Ha jó,csinálhatod a többivel is!

2019. nov. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egeszsegedre...
2019. nov. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Két szar borból lenne egy harmadik.
2019. nov. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Keverd össze a p-csába.

A haveroknak persze ne ezt mond, hanem hogy házasítottál, és egy kiváló cuvée borod lett! :)

2019. nov. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a javaslatokat, először kipróbálom kis mennyiségben. Arra gondoltam, ha nem lesz jó megoldás, az édes bort forraltbor alapanyaggá minősítem - cukor már nem is kell hozzá, mert benne van (csak vizet kell hozzá önteni és a fűszereket hozzáadni).
2019. nov. 21. 18:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Az Othello borának alapból savanyúnak kell lennie (nem mint az ecet, természetesen), mivel száraz borról beszélünk.

Ha édes lett a cukortól, az azt jelenti, hogy a beletett cukor nem tudott kierjedni, valószínűleg a hideg tárolóhely miatt. Ha melegebb lesz a helye, akkor utóerjedés fog lezajlani, a cukor etilalkohollá válik. De természetesen keverheted is a két fajtát.

2019. dec. 1. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2019. dec. 1. 15:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!