Melyik ez a sör?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tapasztalt sörfogyasztó, csak alkalmanként fogyasztok alkoholt. Ivó sört keresek, sok szénsavval, sok habbal, erős, keserű ízzel. Tudtok ilyet mondani? Borsodi, Kőbányai, ezek kukoricadarát vagy grízt is tartalmaznak és azt hallottam, hogy ezek egy egész más irányba tolják el az ital ízét és csak a spórolás miatt alkalmazzák a gyártás során. Nem feltétlenül kell magyar sör, hozzáteszem ezek szerint nem is ittam még "igazi" sört, ami malátán, komlón kívül csak vizet tartalmazna. Arra lennék kíváncsi, hogy a fenti szempontoknak mely sörök felelnek meg, amik kereskedelemben kaphatóak?

2019. nov. 21. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:

IPA-k.

A Soproni IPA nem egy klasszikus IPA, azt nem ajánlom, de bármelyik másik jó lehet.

2019. nov. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

[link]


Nézz szét ezen az oldalon. Itt egy egy sörről mindent leírnak amit tudni kell plusz azt is hogy hol szerezhető be.

2019. nov. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lidlben kapható sajátmárkás APA és IPA.
2019. nov. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A cseh sörök jellemzően keserűbbek az átlagosnál, ha mínél keserűbbet szeretnél én a Pilsner Urquellt javaslom, de a Krusovice se rossz választás, nem olyan olcsók mint a Borsodi meg a kőbambi de vannak jóval drágább sörök is és karakteres keserű ízt kapsz a pénzedért, meg persze nincs bennük kukoricadara.
2019. nov. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A habról nem tudok mit mondani, mert eddig akárhány sört kóstoltam, pohárba kitöltve mindegyiknek elég hamar elillant, csak pár vékony habfolt maradt a tetején, pedig elvileg "minőségi" sörök (Stella Artois, Beck's, Carlsberg, stb.)! :/

A kukoricadara valóban nem ajánlott, ha nagyon keserű sört akarsz inni, mert a keserűség mellé az inkább egy minimálisan édeskés ízt is ad a sörnek, viszont olyanokban is éreztem már "édességet", amikben tényleg csak a 3 fő összetevő (víz, árpamaláta, komló) van, például: Beck's és Borsodi Mester, szóval mindenképp végig kell kóstolni őket, aztán majd eldöntöd, melyik ízlik! Én speciel mondjuk a nagyon keserű söröket nem szeretem, inkább a lágy vagy közepesen keserűeket, de a lényeg hogy keserű legyen, úgy az igazi, és persze érezni lehessen a sör természetes aromáját, azokban pedig nincs hiba!

Az eddigi legkeserűbb sörök, amiket kóstoltam: Pilsner Urquell, Staropramen, és Argus Strong, de mindegyikben van egyéb összetevő is az alapokon felül!

2019. nov. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és bár az erős relatív fogalom, én például minimum 5%-osakat szoktam inni, határ a csillagos ég, valakinek viszont még az 5.5% is gyenge, tehát attól függ! Viszont a Krusovice inkább max. közepesen keserű, közel sem "éllovas"!
2019. nov. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pilsner Urquelle, Soproni 1895 (nem a klasszikus!), Zipfer. Hirtelen ezek jutottak eszembe amik megfelelnek a kérdésben leírt kritériumoknak, és minőségileg sem lehet őket kifogásolni ár/érték arányban.
2019. nov. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem valamiért a legolcsóbb Pécsi Szalon is közte van, egész őszinte a komlója, no kukorica, szép (bár kissé illékony) hab, nagyon halványan édes. Pennyben kóstolj rá a Rychtár nevűre, teljesen jó. A Budweiser világosát is megemlíteném, gazdag bőrkabátíz a jó fajtából, kábé amilyennek a felső érlelésű fesztiválsöröknek lenniük kellene a zokniszag helyett.
2019. nov. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!