Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Rutinos tojáslikőr készítő...

Rutinos tojáslikőr készítő bajnokok, kérhetem a segítségeteket?

Figyelt kérdés
Nyilván nem meglepő, hogy szeretnék karácsonyra tojáslikőrt készíteni gasztro-ajándéknak szánom. Vagy 5-6 éve csináltam is, isteni lett, de nem tudom milyen receptből. Nem egy rakétatervezés az világos. Mivel ugye likőr, így egyértelmű, hogy édes, de a mi családunk alapon nem az a kifejezetten édesszájú, a pár évvel ezelőtti is azért lett nagy sláger, mert egyáltalán nem volt gejl, csak amennyire tényleg szükséges. Ami megegyezik a számtalan neten talált szimpatikus receptben, az a fél liter tej, 5 tojás(sárgája), 2,5 dl szesz (fehér-rum, vodka), kikapart vaníliarúd. Az eltérések innen jönnek, a receptek felében ehhez jön még 2,5 dl tejszín, másik felében csak a tej van, illetve a cukor mennyisége ezekhez 250 grammtól 400-ig változik ( és akad, ahol e emllé még vaníliás cukrot is raknak több zacskóval, ezt ugye én az igazi vaníliával kiváltom, így az tiszta, hogy ezt nem rakok bele). A 400 grammnyi egyértelműen szóba sem jöhet, ijesztő már hangzásra is a közel fél kilónyi cukor ennyi italba, de a 250 vajon tényleg kellhet bele, annál kevesebb semmiképp sem elég? Illetve most akkor tejszínnel, vagy anélkül? Nyilván kicsit kevésbé lesz "erős" ha az a plusz tejszín benne van, mert ugye a többi hozzávaló nem láttam, hogy változott volna, akár írt tejszínt a recept, akár nem. A cukor fajtájában sem egyeznek meg, de gondolom már múltkor is nádcukorral csináltam, mert általában azt használok és láttam 1-2 receptben is, feltételezem nincs olyan hajj de nagy jelentősége.
2019. dec. 5. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Most nem otthon vagyok, így nem tudom megnézni a leírt receptemet, de az 100%-ig biztos, hogy tejszínnel készítem és (most kapaszkodj meg!)eritritollal, mivel cukorbeteg vagyok. Azt pedig nem a recept, hanem ízlés szerint teszek bele.

Tudom-tudom, hogy még így sem diétás (alkohol, tejcukor sbt.) de megette a fene az egészet, ha karácsonykor sem lehet inni egy kis tojáslikőrt!:)

2019. dec. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazad van, persze. Nála sem az egészségtudatosság, hanem az ízlés a szempont ebben az esetben, erről is szól az ünnep. Ha módodban áll majd később, elküldöd a Te receptedet? Igazán kíváncsi vagyok rá, előre is megköszönöm!
2019. dec. 5. 15:17
 3/3 anonim ***** válasza:
tejszinnel finomabb :) van aki csak az egyszeruseg kedveert csinalja tejjel. a cukrot pedig tenyleg izles szerint adagold, es sutikbe is felet-harmadat teszem csak a receptnek
2019. dec. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!