Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Készített már valaki fahéj...

Készített már valaki fahéj ágyast? Mennyi fahéj/ liter?

Figyelt kérdés

2020. jan. 12. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom grammra megmondani, 1L-be tettem egy 5-8 centi körüli rudat. Egész fahéjt tegyél bele, nehogy őröltet... :) Született már itt olyan kérdés, hogy hogy szűrjem ki a pálinkából a fahéjat.

Friss almával kombinálva csináltam. Érdemes naponta egyszer-kétszer átforgatni az üveget, amíg az ágyon van. Ugyancsak érdemes fénytől védett, helyen tartani. (egyébként is...)

2020. jan. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi,pont én is így csinálom,annyi ,hogy 5 literbe kicsit több rúd ment. Mert ennyi volt. Kóstoltad már ? Lehet ,hogy túl erős lesz,de majd megy rá raki.
2020. jan. 17. 10:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz erős alatt? Hogy a fahéj csípős ízét is átveszi? Mert azt nem, így, ilyen arányban 3 hónapig volt ágyon, minimális csípős ízt sem lehetett érezni. Jellegtelen almapálinkából csináltam ágyast (azt hiszem Gála), az ágy pedig Jonathán volt, finom lett, sokat hozott rajta. Az almarost valamilyen szinten szét fog esni 3 hónap alatt, érdemes majd leszűrni palackozás előtt. Nem idén csináltam, pár évvel ezelőtt, idén hordós érleléssel próbálkoztam. Hát inkább érdekes, mint sem határozottan jobb. Picit Whisky-s illatot kölcsönöz, ízben persze ez nem annyira mutatkozik meg, hisz nem égetett hordó, így füstössége nyilvánvalóan nincs. Mivel idén elég gyér volt az almatermés, így ehhez utópárlatok újrafinomításával készült "vegyes pálinkát" használtam. Az íze és az illata is csak tompult 3 hónap elteltével. Úgyhogy annyira nem fogom erőltetni ezt a dolgot, egy ízes-illatos pálinkát biztos nem töltenék bele, elhibázott pálinkáim meg nem igazán vannak, max. minden évben az UP-ból készült vegyes, más nincs, az sem elhibázott, mert másnak még ennyi sem sikerül vegyes cefréből. Annak örülök, hogy ezzel próbálkoztam első körben, mert vacilláltam, hogy ez vagy a birs... :D
2020. jan. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért ,az egészségre gyakorolt hatása sem mellékes. A fahéj sok mindenre jó,csak persze ,érték a mérték.
2020. jan. 19. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!