Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok

A kérdés

Kierjedt bort hol tároljam? Pince nincs leássnám a földbe ott nem romlana meg?

Keress kérdéseket hasonló témákban: must, bor, szőlő, házi, kanna

febr. 15. 00:03  Privát üzenet  

A válaszok
Idd meg!

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont febr. 15. 06:57 Privát üzenet
Phoney nevű felhasználó válasza:

Remélem, hogy nem mondok ezzel újat, de a bor eltartása ott kezdődik, hogy kierjedés után ne kapjon levegőt. Nagyon sok kezdőnek emiatt romlik meg a bora, aztán bonyolult dolgokban keresik a hibát.

Egyébként igen, jobb híján a földbe ásva tudod a hőingadozástól megvédeni, de csak ha elég mélyre ásod (ehhez nem értek, de tudomásom szerint legalább 2 méter). Télen jobban jársz egy olyan helyiséggel, ami közvetlenül nem fűtött, de nem is fagy. Földbe inkább akkor ásnám, amikor meleg van.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont febr. 15. 14:52 Privát üzenet
Nem tudom te hol élsz, de mifelénk nagyon kevés embernek van a szőlőben földpincéje. (Földbe ásott pince.) A legtöbbeknek olyan pincéje van (így hívják ezt is), ami teljesen a földfelszín felett van. Abban sem romlik meg a bor, már évszázadok óta. Csak egy megfelelő tárolóeszköz kell, mondjuk fa vagy acélhordó, de akár üvegballon is lehet.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont febr. 15. 17:46 Privát üzenet
id. forgó csaba nevű felhasználó válasza:

a föld feletti az kamra vagy borház! álltalábab a föld alatti a pince! ott van leginkább biztosítva az egyenletes hőfok! ( és ez a legfontosabb) kb 5-15 celziusz a megfelelő. igen, teli edény az fontos! fa hordó üveg edények. esetleg kór tartály. ( sav és rozsdaálló) alkalmaznak még műanyag tartályokat is de annak nem mindegy . hogy milyen műanyagból van! "acél" vagy alu edény semmi esetre sem jó!!!

persze lezárva ( dugaszolva)

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont ma 00:53 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Megmaradt pár jó minőségű, bontatlan pezsgőm. Hogyan tároljam őket lakásban? Parafa dugósak, nem műanyag.
Bailey's meddig áll el? Hűtőben kell tárolni? Kaptam egy üveggel de nem fogom meginni 1-2 hét alatt és nem tudom ha megkezdem hogyan tároljam. Illetve honnan tudom ha romlott?
Hogyan tároljam a kinyitott pezsgőt?
Hogyan tároljam helyesen a bort?
Kaptam egy üveg 5puttonyos Tokaji Aszút,1956-os évjárat, Hol, hogyan tároljam?
Hol és hogyan tároljam a pálinkát?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések a Bor, sör, röviditalok rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!