Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Megmaradt pár jó minőségű,...

Megmaradt pár jó minőségű, bontatlan pezsgőm. Hogyan tároljam őket lakásban? Parafa dugósak, nem műanyag.

Figyelt kérdés

Megmaradt pár jó minőségű, bontatlan pezsgőm. Hogyan tároljam őket lakásban? Parafa dugósak, nem műanyag.


Arra gondoltam, hogy beteszem a konyhapult aljába, fektetve. Vagy inkább legyen a hűtőben elfektetve?

Gondolom az jó terv, hogy mindenképpen fektetve legyenek.


Nincs rajta szavatossági idő, tehát jó körülmények között eláll több évig is?


2020. jan. 3. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Fektetni nem kell, de hüvösben (hütö, pince) tartani igen.
2020. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell fektetni, nem bor. Ne legyen melegben.
2020. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%

Nem bor a pezsgő?

Akkor mi?

A parafa dugós üvegeket nem árt fektetve tárolni, hogy ne száradjon ki a parafa, de időközönként forgatni is kell a palackot, pont ugyanezért.

Viszont nem áll el évekig, én egy éven belül elfogyasztanám.

2020. jan. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem is fektetni kell, mivel parafa a dugója (Nem standard műanyagdugós Törleyről van szó), és ha nem éri folyadék a dugót fektetve, akkor kiszárad, bejut az oxigén, és megbuggyan a pezsgő.
2020. jan. 3. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!