Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Bolti kommersz borokat szokták...

Imakommandós kérdése:

Bolti kommersz borokat szokták pancsolni?

Figyelt kérdés
Pl vettem egy Bikavért (Lidl-be ~500ft), és 1 dl-től fájt a fejem pedig forralt borként fogyasztottam. Szinte 0 alkohol volt benne. Úgy tudom régen tablettából is készitettek borokat.

2020. márc. 22. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy vízből és "tablettából" bort lehet csinálni, egy ilyen városi legenda hülyeség.


Amit boltban árulnak, még a leghitványabb petpalackos borok is láttak szőlőt. Ha nem láttak volna, nem lehetne árulni, se forgalmazni, mert a borhamisítás bűncselekmény.


Ez a tablettás hülyeség meg onnan jön, hogy az alsó porcos boroknál a rossz minőségű szőlő cefrét "tablettázzák" hogy felgyorsítsák vele az érését.

2020. márc. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Én emlékszem az ötvenes években a pancsoló kislányra, ja nem ezt kérdezted?
2020. márc. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kőszi. Mi okozhat fejfájást szerinted? Kén?
2020. márc. 23. 00:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Minimális kémiai tudás kizárja annak a lehetőségét, hogy hiszékenyek lehessünk a "TABLETTÁS" bor létezésében! Ilyen bort még Óz a nagy varázsló sem tudna előállítani.

A folyamat lerövidítve:

C6H12O6 = 2C2H5OH + 2CO2 - de ha többet akarsz tudni, akkor írd a keresőbe, hogy alkoholos erjedés.

A fejfájást valószínűleg

2020. márc. 23. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elnézés, de ez lemaradt: túl nagy adag kén használata okozza.

Egyébként a bortörvény annyira korrekt és szigorú, hogy nagyüzemi szinten senki sem meri hamisítani a bort.

2020. márc. 23. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az olcsó borok alacsony minőségű szőlőből készülnek vagy olcsón fölvásárolt borok (azonos típ. borok) "összeöntéséből". Ennyi a trükkje az olcsóságnak.

Kéntől, hisztamintól fájhat a fejed. Mindenki másképp reagál erre, valakinek már egy kortytól is fáj a feje, s ebben az esetben is lehet mindkettő ennek okozója, hisztaminnál gyak. allergiás reakció a fejfájás, kénnél pedig az a helyzet, hogy valaki a keveset is megérzi, valaki a sokat sem, változó, egy biztos, hogy fehérborok esetében jellemzően még magasabb a kénhasználat.

2020. márc. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!