Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Külföldi borokon miért nem...

Külföldi borokon miért nem jelzik sokszor a cukortartalmat?

Figyelt kérdés
Magyarországi palackozású borokon mindig szerepel, hogy száraz/félszáraz/félédes/édes borról van szó. A külföldi borokon, legyen szó akár olcsóról, akár minőségiről, viszont sokszor semmi utalás nincs erre. Ez miért van? Én például a száraz borokat szeretem, és futottam már bele olyanba, hogy csak felbontás után derült ki egy külföldi palackról, hogy nem száraz, hanem kifejezetten édeskés borról van szó. Ha internetes borminősítő oldalakon (pl. vivino.com) nézek utána, sokszor ott sem egységes az álláspont, ugyanazt a fajtát és évjáratot egyes visszajelzést írók száraznak, mások meg inkább félszáraznak titulálják. Szóval nem csak számomra nem egyértelmű a dolog.
2020. márc. 30. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Elöször is HOL VAN az a KÜLFÖLD????

Ugyanis eyáltalán nem MINDEN külföld egyforma!

Másrészt ahol én élek külföldön, itt minden bornál fel van tüntetve, hoyg száraz vagy édes vagyvalami a kettö közt.

Ez alól csak a kifejezetten olcsó pancsolmányoknál van néha kivétel, de az eleve a mindegy, csak ártson aktegória.

2020. márc. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 grafno ***** válasza:
En pl külföldön élek és itt sincs feltűntve/elkülönítve az élelmiszer megnevezés,mint Magyarországon. Pl a frissfolt itt tejfölként hívják ami csak utólag derült ki, hogy nem ua. Szerintem az élelmiszer szabályzat mást tesz kötelezővé. Csak mint laikus írom ezt.
2020. márc. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mer ezek a mindenféle külföldiek olyan idióták, hogy azt írják, hogy "sec", meg "brut", meg "dry", oszt a becsületes magyar migráncs persze, hogy nem tuggya, hogy akkó most mi a rák van!
2020. márc. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!