Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Csányi Pincészet honlapján...

A Csányi Pincészet honlapján miért nincs siller bor?

Figyelt kérdés
Nem vagyok otthon a borokban semennyire, ezért ma elkezdtem kicsit olvasni róluk. A csányi pincészet honlapján mikor néztem a választékot nem találtam a siller-t, pedig előtte egy másik cikkből úgy tájékozódtam hogy az pedig egy ugyan olyan színt megkülömböztető csoport, mint a fehér, a rozé, és mint a vörös. Mind megtaláltam a pincészet honlapján, kivéve a siller-t. A kérdésem, miért nincs ott a siller?

2020. ápr. 11. 19:57
1 2
 1/14 L.. István ***** válasza:
Csinálnak egyáltalán? Mert ha nem akkor hiába keresed...
2020. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Úgy keresd, hogy rozé. Igazából ennek a kategóriának sok neve van. A lényeg ott van, hogy vörös szőlőt nem erjesztenek héjon egy hétig, hanem rövid áztatás után kipréselik. Aztán innen nevezhetik sillernek, vagy rozénak is. Sokan kedvelik, az utóbbi időben népszerű lett, régebben hívták fuxnak, rókásnak, pirkadtnak is. Ma már minden pince tart rozét is, mert népszerű lett. Nagyon fontos hogy az igazi rozé nem a fehér, és a vörös bor keveréséből készül!
2020. ápr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nézd, had idézzek egy cikkből:


"Siller: A vörösborokra jellemző tulajdonságú, kevésbé mélyvörös, illatos és nem savas bor. Kétféleképpen készíthető:

1. Régi módszer szerint: A siller története, az 1874 és 1914 között pusztító filoxéria (szőlőtetű) vész előtt a kék- és a fehér-szőlőt együtt ültették, együtt is szüretelték és préselték, így kapták a sillerre jellemző színt, mely se nem vörös, se nem fehér.

2. Új módszer szerint: A könnyedebb, illatos, vörösbort adó fajtákból készítik (pl.: Kadarka, Menoir, Pinot Noir és a Kékfrankos). Úgy készítik, mint a vörösborokat, csak az erjesztés során nem várják meg, hogy a kékszőlő héjából teljesen kiázzanak a csersavak, az ízek és a színek, hanem a borász ízlésének megfelelő pillanatban préselik ki, amikor a bor színe még csak közelít a vörös felé. "



Itt azt írja, a siller kék szőlőből készül, míg a rozé vörös szőlőből. Akkor a siller is készülhet vörösből?

2020. ápr. 11. 20:57
 4/14 Mojjo ***** válasza:

A kettes válasszal ellentétben a siller az nem a rozé egy másik neve. Sillerhez a rozénál tovább, de a vörösnél kevesebb ideig hagyják héjon a szőlőt. Ha rokon neveket keresünk, a sillert régebben hívták piros-, illetve kastélyos bornak is.

Kevés pincészet csinál ilyen bort, szóval a legtöbbnél nem fogod megtalálni ezt a kategóriát.

2020. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha igen, akkor az talán egyesíthet bizonyos értelemben a két kategóriát, ezért is lehetséges hogy a pincészet weboldalán csak rozé-t találok? Megvallom kicsit összezavarodtam :) Értem hamit mondasz, hogy a siller helyett rozét keressek, de akkor tulajdon képpen a siller nem egy fő csoport, mint a fehér,rozé, és a vörös?
2020. ápr. 11. 21:00
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mojjo, azt hiszem sikerült kigobóznod a gondolataim. :)
2020. ápr. 11. 21:01
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyébként azt tudod, miért készít kevés pincészet Siller borokat?
2020. ápr. 11. 21:02
 8/14 Mojjo ***** válasza:
100%
@3: Félreértelmezted, amit írt. A rozé is kékszőlőből készül. Egyszerűen csak gyakrabban csinálnak rozébort vékonyabb héjú, tanninokban és más fenolos komponensekben szegényebb kékszőlőfajtából.
2020. ápr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Mojjo ***** válasza:
100%
@7: Nincs igazán hagyománya manapság. Évtizedekig gyakorlatilag nem is létezett ez a kategória, és bár az utóbbi pár évben kezd újra viaszajönni, az emberek döntő többségének még mindig fogalma nincs, mi is akar a siller lenni, ezért nem is keresik. Ha nincs kereslet, akkor pedig kínálat sem nagyon lesz.
2020. ápr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, csak fehér szőlő és kek szőlő létezik. Vörös szőlő nem. Vörösbor szőlő igen, de az A kék szőlő.
2020. ápr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!