Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Meddig tartható állapot az,...

Meddig tartható állapot az, ha valaki megiszik naponta 2 liter bort?

Figyelt kérdés

Nagyjából 7 éve, de korábban is ivott, csak akkor hétvégén. Van, hogy rövid időn belül megissza, akkor látszik rajta a részegség, ha lassan iszogatja, akkor nem.


Látszólag nincs különösebb egészségügyi hatása, de meddig? Van valakinek ilyen tapasztalata? Egyébként a faluban jópáran így élnek, csak velük nem szoktam nagyon beszélgetni, meg főleg nem kérdezgetném őket erről.



2020. ápr. 19. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Apám kb. így élt, plusz töményet is ivott néha, dohányzott. 65 évesen elvitte a vastagbélrák. Az is csoda hogy eddig húzta, mert kb. 50 éves korától nem volt jól. A rák az utolsó pillanatban derült ki, mert mentő vitte orvoshoz.
2020. ápr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egyénfüggő, ki mennyi ideig bírja ennyi borral. Ismerek olyat, aki évtizedekig ennyit ivott, de olyat is, akit néhány év alatt elvitt. A lényeg, hogy hosszú szenvedés vár rájuk. Ha csak nem olyan "szerencsés", hogy tönkrevágott májjal, hasnyálmiriggyel, üres immunrendszerrel kap egy szívinfarktust és gyorsan meghal. Tapasztalat: lassan rombolja a szervezetet, és hosszú hetek-hónapok-évek alatt hal meg kínok között.

Nem ebbe a kategóriába való, de én ezt a két verziót láttam testközelből.

2020. ápr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Írok még rosszabbat: apósom napi 3-4 litert ivott hosszú évekig, aztán abbahagyta, egyedül, önmagától. Évek múlva jöttek elő az alkohol hatásai. Így is fiatalon halt meg (a mihez képest fiatalon), de minden betegsége az alkoholra volt visszavezethető orvosilag. Még leírni is rossz, de így történt. Én nagyon szerettem. Kár, hogy elcseszte az életét.
2020. ápr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sokáig,főleg ha tart az illető pár hetes szüneteket, jellemzően szoktak . Itt is a faluban rengeteg 60-70+ ember van aki már 30-40 éve tolja keményen a piát .
2020. ápr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Ettöl akár 100 éves koráig is élhet!
2020. ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Most 67 éves. És ha annyit iszik, hogy járni sem tud, akkor is felkel úgy másnap 7-kor mint ha misem történt volna, és megy vásárolni, meg egész nap tevékenykedik. Ez az alkoholizmus tünete? Soha nem láttam hogy rosszul lett volna akármikor a piától másnap.


Vagy ez genetika? Olvastam vmikor, hogy Ozzy azt mondta, hogy a szervezete nagyon gyorsan bontja le az alkoholt. (vagy mi...) És ezért ivott egész nap, és minden nap. Van ilyen? Mert egyébként nem veszem készpénznek azt amit Ozzy mond.

2020. ápr. 20. 11:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg rendesen táplálkozik, tehát az ivás nem megy a kaja rovására, sok-sok évig folytathatja ezt az életmódot anélkül, hogy baja lenne tőle.
2020. ápr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy ismerősünk rokona tavelyelőtt pont így halt meg: 20 éven keresztül megivott naponta 2 liter bort, és ettől úgy tönkrement a mája, hogy már az orvosok sem tudták megmenteni az életét! Elsárgult bőrrel, nagyon rossz állapotban került kórházba, ahol 3 nappal később meg is halt, mindez az óriási mennyiségű alkohol által okozott visszafordíthatatlan májkárosodás miatt!
2020. ápr. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!