Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miárt van az, hogy különböző...

Miárt van az, hogy különböző alkoholtartalmú italok különböző hatással vannak?

Figyelt kérdés
Például bortól álmos leszel, pálinkától énekelni akarsz, sörtől bulizni stb.
2020. ápr. 26. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet ennél jóval bonyolultabb: amitől te álmos leszel, attól én dalolni akarok, a Pityuka meg okádik, mint a lakodalmas kutya; de tegnap én okádtam attól, amitől te ma dalolni akarsz, és a Pityuka vitt haza mindkettőnket, és ha ennyi nem elég, akkor holnap a rák tudja, mi lesz?
2020. ápr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm, ebben a válaszban minden alkoholtartalom benne van.


Oké, szóval a kérdés még mindig az, hogy a különböző italok miért vannak különböző hatással az emberekre, ha ugyanúgy alkohol az, amit fogyasztunk?

2020. ápr. 26. 15:43
 3/8 Phoney ***** válasza:
100%

Nem maguknak az italoknak van különböző hatása, hanem a hozzáállásod más hozzájuk, ezért más a végeredmény is. Ezt az érzelmi különbséget vagy az ízük/érzetük, vagy (főleg) a kulturális előítéleteid okozzák (amik vagy tudatosak, vagy nem). Fiatalon mi is tapasztaltunk ilyen különbségeket, de utólag azért feltűnt, hogy ezek nálunk is csak az adott italokkal szembeni sztereotípiáinkat követték.


Mióta én pl. értek az italokhoz és elveszítették számomra minden "misztikumukat", azóta mind egyformán hatnak rám.


Persze, 1-1 ital töménysége és a vele kapcsolatos fogyasztási szokásaid együtt befolyásolják, hogy jellemzően milyen véralkoholszint-görbét produkálsz velük, de ez még nem dönti el, hogy mit akarsz tőlük csinálni, maximum azt, hogy mennyire leszel álmos/euforikus/részeg, stb.

2020. ápr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek.

Ember-, helyzet- és hangulatfüggő, hogy hogyan befolyásol az alkohol.

2020. ápr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Oké, tegyük fel, hogy otthon vagyok, mert a munkahely ideiglenesen bezárt. Otthon vagyok a barátommal, és alkoholizálunk, mert karangtén van,, és miért ne.

Hétfőn bort iszunk, mert az megy a napsütéshez. Nekem a bor kicsit nosztalgikus, mert az egyetemi éveimre emlékeztet, mégis bealszom tőle.

Szerdán sört iszunk, amitől táncolunk. Pedig én csak öt éve iszom sört.

Vasárnap rövidet iszunk, mert eszünkbe jut, hogy van, és az egész szomszádság azt hallgatja, hogy nekünk milyen jó kedvünk van és muzikálisak vagyunk.


(A példa részbenkitaláció)

2020. ápr. 26. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:
15%

Ha egy héten ennyit iszol/innál,az már alkoholizmus!

Másrészt nem mindenkire egyformán hatnak az italok, én pl a sörtöl leszek álmos, énekelni semmitöl nem szoktam, viszont az erösebb italoktól kifejezetten rossz kedvem lesz.

2020. ápr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nyilván nem egy hétre lebontva.


Tehát a kérdés még mindig az, hogy miért van más hátasa a különböző alkoholos italoknak?

2020. ápr. 27. 11:01
 8/8 anonim ***** válasza:

"Tehát a kérdés még mindig az, hogy miért van más hátasa a különböző alkoholos italoknak?"


Mert ilyen nincs általánosságban. A legtöbb embernél nincs különbség, ha neked van, akkor csak azért, mert azt szoktad meg, hogy egy-egy idööltésnél azt a fajta alkoholt iszod és kialakult benned feltételes reflex.

2020. ápr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!