Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mitől lesz egy ital likőr...

Phoney kérdése:

Mitől lesz egy ital likőr egész pontosan?

Figyelt kérdés

Attól, ha az eredeti szeszen kívül más is van benne?


Attól, ha keveréssel kerül bele?


Vagy már attól is, ha cukrot adnak hozzá?


A wiki-cikket ismerem, de az nem egyértelműsíti.


2010. júl. 28. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
szia. én nem vagyok likör szakértö de szerintem tejszinnel akkár tojással készitik alkoholal és amlyen izü oylan adlékolt. pl:vanilia aroma stb... remélem tudtam segiteni és persze szerintem van benne cukor tojással elkeverve rakják bele szerintem :D
2010. júl. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A likőr az alkoholtartalma miatt és a készítési módja miatt lesz likőr elsősorban.Alkoholtartalma 17-25% és mesterségesen ízesített, nem természetes erjedésű.Mesterségesen beállított az alkoholtartalma és mesterséges az ízesítése is.
2010. júl. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mármint a "mesterséges" az mesterséges anyagot jelent, vagy azt, az eredeti párlaton kívül más íz is van benne? Mert akkor a gin is likőr.


(És akkor a pastis nem ánizslikőr? Mert az meg 45% kb.)

2010. júl. 28. 16:01
 4/5 BeerHunter ***** válasza:

Alkoholtartalomnak nincs köze hozzá. Lásd pl. Unicum-keserűlikőr.


"A likőr legegyszerűbb meghatározása: cukrot tartalmazó, természetes vagy mesterséges adalékanyagokkal ízesített szeszesital. A szeszesitalipar termékei (pálinka és likőrök) a söröktől és boroktól elsősorban alkoholtartalmukban és gyártástechnológiájukban különböznek. A fogyasztásra kész bor és sör alkoholtartalma erjesztési folyamatból származik, míg a pálinkák és likőrök alkoholtartalmukat erjesztett szénhidrát tartalmú anyagok lepárlása után nyerik. Likőrnek tulajdonképpen azokat a szeszesitalokat nevezzük, amelyek alkoholon (20-42 tf%), vízen, valamint természetes vagy mesterséges zamatanyagokon kívül még jelentős mennyiségű cukrot (18-60%) is tartalmaznak. Kétségkívül közös tulajdonságuk, hogy különböző adalékanyagokkal, különböző módon és mértékben édesítettek és ízesítettek. Találkozhatunk köztük igen édes likőrökkel, de a teljes képhez hozzátartoznak a kimondottan keserű italok is. Sokszor elérik az ún. tömény italok szesztartalmát, erősségét vagy azt akár meg is haladják."

2010. júl. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez az utolsó majdnem ugyanaz, mint amit ma találtam:)


(EU-szabv szerint 15%+ alkoholtartalom, fajtától függően legalább 70-100g cukor/liter, és ízesítve van.)

2010. júl. 30. 03:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!