Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi amikor iszunk megzsibbadunk...

Mi amikor iszunk megzsibbadunk és ti?

Figyelt kérdés

Én nem tudom, de neten keresem, hogy mekkora vér alkohol szintnél jelentkezik az, hogy ki vagyunk zsibbbadva...

De nem kapok semmit sem, erre meg az tért meg a fejemben, hogy neme csak mi Székelyek vagyunk olyanok, ha beveszünk 3 an a komákkal egy fél liter jó házi erős pálinkát akkor ki vagyunk zsibbbadva, vagyis zsibbad a kezünk, szájorémünk stb. De amúgy másképp csak annyi különbözik, hogy hirtelen előnk kerülnek a dolgok és nem vesszük észre csak amikor már közel vannak...

És közbe zsibbadunk....

TI éreztek ilyen zsibbadást? Vagy ez ilyen amolyan székely tulajdonság, ugyanis a mi népünknek az alkohol az hagyomány...



2020. máj. 6. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez szerintem mindenkinél így van, ez elég kezdeti stádium, még nem részegség. Nálam egy sör gyors megivása után is jelentkezik.
2020. máj. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Hát, én is székely vagyok, bár nem érzek konkrét "zsibbadást", ha iszom, csak simán lelazulok. De - ahogy előttem is írták - nem hiszem, hogy ez csak a székelyekre lenne jellemző, szerintem tök általános hatása az alkoholfogyasztásnak...

"A mi népünknek az alkohol az hagyomány" - ez viszont baromira szomorú. Annyi más dolog van, amivel a székelyeket jellemezni lehet, az alkoholt kiemelni elég elkeserítő.

2020. máj. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát biza tényleg az, de Székely emberre mindent el lehet mondani jót is és rosszat is, de úgy igazából minden népre.
2020. máj. 7. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!