Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pasztőrözetlen házisör meddig...

Pasztőrözetlen házisör meddig áll el?

Figyelt kérdés
Körülbelül érdekelne, tudom hogy összetett kérdés, de fél évig vagy tovább, hűtőben 2 fokon kibírja?

2020. máj. 12. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Fénytől, hőtől véded akkor a fél évet simán kibírja, még lehet, hogy jót is tesz neki, bár ez típus függő. Egy ipa-t ne tárolj fél évig.🙂
2020. máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pincében, hűvös, sötét helyen fél évet kibír simán. Ez az IPA-t ne tároljuk történet ez abban igaz, hogy a frissességéből veszít, az íze némileg megváltozik, de effektíve romlás nem következik be, az IPA-nak ez volt az eredeti célja, hogy hosszan, sőt akár úgy egyébként általánosan véve a sörnek kedvezőtlen körülmények között is eltárolható legyen. Egyébként tároltam már IPA-t fél évig, én nem éreztem benne semmilyen elváltozást, úgyhogy ez, hogy ennek ez a következménye nem az én állításom, nálamnál sokkal hozzáértőbbek állítása, én meg meghajolok előttük, mi mást tehetnék, biztos így van...

Hogy félévnél régebbi házi sörrel mi történik ideális tárolási körülmények között, arról nincs tapasztalatom, félévnél tovább még nem tároltam. Rakj félre kettőt. Mit veszítesz? Kb. 180 forintot? Egyiket megbontod mondjuk a 6. hónapban, a másikat 1 év múlva, aztán kiderül. Maga a feladat az kihívás, az egyszer biztos, nem hiába nem bírta tovább nálam félévnél, így is szemeztem vele eleget.

2020. máj. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!