Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A jó bornak hány forinttól...

A jó bornak hány forinttól kezdődik literje?

Figyelt kérdés

2020. máj. 22. 07:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
61%
Meg vagytok vezetve. Miért nem gondoltok sosem arra, hogy egy kiló jó minőségű, egészséges borszőlőből mennyi bor lesz és hány forintért veszik át a borászatok? :/ (Természetesen vannak egyéb költségek is, létre kellett hozni a borászatot, stb., ezzel együtt is.) Szakmabeliként mondom ezt, úgy, hogy voltam mindkét oldalán az éremnek. (Borászatban is, aki felvásárolt és termelőnél is.) Sommelierkedtem Michelin-csillagos étteremben is. A WSET vizsgáimat a londoni központban csináltam meg, nem itthon két nap alatt. Nem egy, nem két évig. Nem egy, nem két étteremben, nem is egy országban. Nem egy vakkóstolón részt vettem. Juniorként még töltögetni, később, mint bíráló. Plusz nagy a pofám. Nem is csináltam karriert, szakmát váltottam. De nyugodtan állíthatom, 5-600 Forintért vannak kiváló borok a piacon, és sok az alja 4-5, akár 10 ezer forintos kategóriában is. A termelő/borászat számít, semmi más. Főleg nem az ár.
2020. máj. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 mindentudó99 ***** válasza:
52%
Kiváló bort jó fajta szőlőből szakértelemmel háznál is lehet készíteni. Így akár 450-500 forint per liter áron is lehet venni. Mint ahogy drágan vehetsz csili vili üvegest ihatatlant vagy rendkívül gyenge minőségűt is.
2020. máj. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
52%
Pár ezertől
2020. máj. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!