Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan bírjam jobban az alkoholt?

Hogyan bírjam jobban az alkoholt?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy egy kis italtól (pl. 2 pohár bor) is kicsit álmos leszek és szédülök. Mit tegyek hogy jobban bírjam? Amúgy nem tudom hogy számít-e, de elég magas és vékony vagyok (183, 74) 20/F

2020. jún. 1. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
egyél mielőtt iszol sokat, úgy jobban fogod bírni. Egyébként az is sokban befolyásolja, hogy előtte milyen gyakran ittál. Minél rendszeresebben iszol, annál tovább és jobban fogod birni.Igen egyébként a vékényság is számit.
2020. jún. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát pedig nem vagy vékony. Ez a normális testsúly ehhez a magassághoz. Én is ilyen magas vagyok, de 65 kg. Az a vékonyság.
2020. jún. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, testmagasság mínusz 100, így 83 kg lenne normális. De mindegy, nem ez a kérdés.
2020. jún. 1. 12:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha sört vagy töményet fogyasztasz, akkor is ez van? Tényleg fontos hogy ne éhgyomorra igyál, illetve közben igyál valamennyi vizet is.
2020. jún. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A töményt nem szeretem, csak sör és bor a tapasztalat.
2020. jún. 1. 16:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Van egy életkor, amelyben az alkohol fogyasztása elvárás - gyakorlatilag mindenki iszik...


Ez nem igaz. Az egyik legkézenfekvőbb neutralizációs technika a „mindenki iszik”. Aki kimondta, máris semlegesítette az alkohol belépési küszöbét. Nem, nem iszik mindenki!


Mindenesetre kamasz korban van egy olyan elvárás, hogy aki menő, az iszik, aki nem, az kiteszi magát annak, hogy strébernek, különcnek tartják, nem?


Máshonnan ragadnám meg: a felnőtté válás valóban elvárás. A felnőttek isznak, ezért, ha kamaszként iszom, azzal már eleve felnőtt szerepben tetszeleghetek.


A bulizás is elvárás, és hogy érezzük jól magunkat. Ez ugye nem feltétlenül megy, és az alkohol a leghatékonyabb legális „feloldó” szer…

2020. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom, nem kötelező! De hogy ennyire nem bírjam! Pedig egy kicsi bor nem vészes. Ezért aggódok, nem valami enzim, stb hiba-e...
2020. jún. 3. 16:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!