Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha eddig mindig 2db 4,5%-os...

Ha eddig mindig 2db 4,5%-os sört ittam, akkor egy tequila sunrise vagy egy margarita mennyire "ütne be"?

Figyelt kérdés

A két sör után csak felszabadult, szókimondó vagyok általában, részeg semmiképp sem. Ki szeretnék próbálni valamilyen más italt is, például a fent említetteket. Mennyire ütne be? (Csak nem lennék mattrészeg, nem?!) Vagy például ugyanez a kérdésem a felesekkel: pl. egy Jager esetében mi várható?

Köszönöm a segítő válaszokat!

18/L



2020. jún. 23. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Hacsak nem valami nagyon hosszú idő alatt ittad meg a söröket, akkor nem lesz semmi bajod. Egy sör illetve egy feles nagyjából ugyanannyi alkoholt tartalmaz, csak annyi a különbség hogy a sörnél jóval lassabban fogyasztod el. Van akire ez, van akire az hat jobban, de nincs nagy különbség. Tehát egy feles vagy egy koktél után kb annyit fogsz érezni mint egy sör után. Esetleg abból lehetne gond, ha mondjuk a Jager ízét nem bírod és megkavarja a gyomrodat. De ez sem egy feles után fog bekövetkezni. Szóval legyél azért óvatos, ne gyorsan igyál több adagot, de mondjuk 1-2-3 koktéltól vagy felestől az este folyamán semmi problémád nem lesz.
2020. jún. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az tény, hogy a söröket nem túl gyorsan ittam... Mondjuk szerintem a koktélokat sem fogom húzóra, meg én amúgy sem tudok gyorsan inni. :)
2020. jún. 23. 22:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy koktél kb egy sörnek felel meg (csak finomabb).

Elvileg egy feles is, ott a probléma az, hogy könnyebb hamar bedobni. Nyilván egy feles még nem fog kiütni. De megittad, lehet hogy nem is érzed rögtön, elég könnyű rendelni még egyet :), és 2-3 rövid idő alatt már elég durva tud lenni, ha nem vagy hozzászokva. Szóval én azt javaslom, semmiképp se igyál egynél többet, inkább rendelj utána valami mást.

2020. jún. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szimpla matek. 5dl 4%os alkohol ugyanannyi etil-alkoholt tartalmaz mint 5cl 40%os.


1l sorrel te 45ml etil-alkholt vittel a szervezetedbe x ido alatt. Jager az 35%os, szoval kb 3nagy jagerrel(3x4cl) éred el ugyanazt a hatast kb ugyanannyi ido alatt.

2020. jún. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazából koktélban több az alkohol, gyorsabban isszuk, és szénsav nélkül is jobban felszívódik. Másfélszeres hatásnak mondanám.
2020. júl. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!