Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi volt az az esemény, ami...

Mi volt az az esemény, ami miatt úgy döntöttél, hogy szünetelteted/abbahagyod az alkohol fogyasztást?

Figyelt kérdés

2020. márc. 10. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Már nem hozta meg azt a hatást, amit régen. Nem esett jól és nem lett tőle jobb kedvem.
2020. márc. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Nálam nem volt konkrét esemény, csak simán meguntam ezt a fajta szórakozást, egy idő után már nem volt szórakoztató. Most már máshogy szeretem tölteni a hétvégi estéimet. Nem lettem absztinens, most is szeretem a jó bort és a jó whiskeyt, de már pár éve a közelébe se jártam a részegségnek.
2020. márc. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Masszív piás voltam. Menedzseralkoholistaként kezdtem, aztán már hétvégén is ittam. Egyszer egy komoly tárgyalásra készültem, ezért elhatároztam, hogy este nem iszom, hogy reggel frissen, üdén, "beszámítható állapotban" ülhessek asztalhoz. A lényeg, hogy aznap éjjel minden bajom volt. Remegtem, pánikrohamok törtek rám, stb. Na, ekkor már magam előtt sem tagadhattam, hogy alkesz vagyok. Szóval abbahagytam. Egyedül, segítség nélkül, csak magamra támaszkodva. És hogy kerek legyen a történet, egyúttal a cigarettát is letettem. Na, képzelheted! Azt se tudtam, mi hiányzik jobban!

Ennek 28 éve. 33 voltam akkor.

2020. márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
#3 Ez de bátor, hogy így leírtad! Gratulálok!
2020. márc. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Az egyik ismerősöm leitatott, hiába kértem, hogy ne, fenyegetett, hogy nem lesz a barátom és otthagy, ha nem iszom meg. Úgy szétcsapott, hogy másnap kórházba kerültem kiszáradás miatt 4 napra. 6 kg-ot fogytam, ez 7 éve volt, azóta nem ittam.
2020. márc. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi, ezek nagyon jók, jöhetnek még tapasztalatok.

Mindre ment a zöld kéz.

2020. márc. 11. 16:09
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Az egyetemen egy húzós félév miatt beszüntettem a hétvégi borozást, mert azt a keveset is megéreztem a teljesítményemen másnap. (Két három pohárral szoktam inni a vasárnapi puccos vacsi mellé.) Amikor később ittam a barátaimmal, nem ittam sokat, de nagyon rosszul lettem tőle. Onnantól kezdve, ha ihattam volna se ittam inkább. Kb. egy hónapja a folyamatos fáradtság miatt vérvételre küldött a házidoki, mikor kiderült, hogy a gamma GT szintem a normális tartomány alatt van. Ez mindent megmagyarázott. Ekkor határoztam el, hogy tudatosan szüneteltetem az alkoholfogyasztást addig, amíg lesz időm másnaposnak lenni, és visszaszaporítani az alkohol lebontó enzimeket.
2020. márc. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Terhes lettem a fiammal. Előtte sem ittam/tunk túl sokat de heti 1-2x ittunk

Aztán megszuletett, súlyos szívbetegen, és meghalt. Azóta pedig masszívan iszok. Naponta 1 üveg bor, vagy 1-2sor. Kibirom nélküle is persze, de kicsit tompabb vagyok és nem gondolok 0-24ra hogy mit csésztem el, vagy mit kellett volna másképp csinálnom. Szóval leraktam, de aztán újra iszok. De azóta többet és többször....

2020. márc. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem volt ilyen.
2020. márc. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolok:


Akkor döntöttem a szüneteltetés mellett, amikor már úgy éreztem, hogy a fejembe szállt a pia és felállva konkrétan pörgött velem a világ. Ekkor döntöttem úgy, hogy másnap estig nem iszom többet!

2020. márc. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!