Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A bor erős tannintartalmát...

A bor erős tannintartalmát élvezem legjobban, az oké?

Figyelt kérdés
A nagyon erős "szárító, száj-összehúzó" hatást szeretem a vörösben, a lágy, enyhe borokat nem tudom értékelni. Ha bivaly erősen szárítja a szám, azt tudom szeretni. Ez abból adódik, hogy nem értek hozzá, mert a tannin csak elnyomja az értékeit?

2020. júl. 7. 22:04
 1/4 Phoney ***** válasza:
Attól függ, hogy neked mi az erős, de ettől még lehet egy bor nagyon jó és értékes, hogyha „elbírja” a sok tannint. Nemcsak az enyhe borok számítanak jónak, ha ez a kérdés.
2020. júl. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel minden ember más, más ízvilágot is szeret. Vannak olyan borok, amiket "animális" jelleggel illetnek. Ezeknek istálló, izzadt ló és ezekhez hasonló az aromavilága. Ez nem azt jelenti, hogy ez rossz, sőt. Vannak olyan vásárlók, akik kifejezetten ezeket kedvelik. A tannintartalom ehhez hasonló. Valakinek a kevés is sok, a sok is kevés. Emiatt olyan jó a borász szakma, mert sok a kihívás, hiszen rengeteg vásárlói igényt kell kielégítenie.
2020. júl. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen. Arra gondolok, hogy ittam egy "jónak" tartott bort (Vida - Hidaspetre Kékfrankos), ami talán inkább savhangsúlyos és nagyon lágy, számomra kellemetlenül érdektelen bor volt. De tudom, hogy én nem ismerem fel az "kerekség" vagy a "textúra" finomságait. Aztán kedvencem volt a Maczkó cabernet sauvignon, ami egy alsó-közepes, 1500 forintos bor, de "rommá" szárítja a számat és még kereknek is érzem. De ahogy utánaolvasok, úgy tűnik, hogy a hibáit élvezem a bornak (olyan tannin, mintha az egész fürt meg a mag minden keserűje benne lenne).
2020. júl. 17. 21:33
 4/4 anonim ***** válasza:

A borászat ezért kihívás. Vannak érdekes dolgok benne. Szerintem teljesen rendben van, hogy Ön ezt kedveli. Persze sokan fogják azt mondani, hogy az a bor hibás, de ha Önnek ez tetszik, akkor nincs mit tenni. :D

Ahogy mondják, "Ízlések és pofonok."

2020. júl. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!