Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért mondják hogy a sötétebb...

Miért mondják hogy a sötétebb italoktól (whiskey, bor, likőr) lesz jobban másnapos az ember, miközben én a bacardi, pálinka italoktól szoktam legjobban kiütni magam másnapra?

Figyelt kérdés
megiszok 3 mojito koktélt, be sem rúgok tőle, de másnap a világomat nem tudom annyira szarul vagyok
2020. júl. 8. 16:35
 1/4 Phoney ***** válasza:

Mert ezt Amerikában találták ki, ahol a fehér rövidek legnagyobb része tisztaszesz alapú, és még fehérrumból is az olyan a divat, ami szinte vodka. (Az se kizárt, hogy még Bacardiból se ugyanolyan palackoznak itt, mint ott.)


Meg volt egy kísérlet is, ahol az emberek másnaposabbnak érezték (!) magukat whiskytől, mint vodkától (bár a teszteken semmivel nem teljesítettek rosszabbul a vodkás csoportnál), és egyesek innentől el is könyvelték, hogy a barna szesztől másnaposabb leszel.

2020. júl. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Buliban is mondják hogy ne igyál unicumot vagy jégert attól leszel igazán másnapos
2020. júl. 8. 17:21
 3/4 Phoney ***** válasza:
55%
Ezt szerintem olyanok mondják, akik nem számolták, hogy hányat húztak le, mielőtt másnaposak lettek tőle :)
2020. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jagertől, Unicum szilvától, Hubertustól én is sokkal másnaposabb tudok lenni mint más töményektől, az ilyen cukrozott gyógynövénylikőrök nagyon haza tudják vágni a gyomromat nagy mennyiségbe. Nálam vodka, whisky, Cognac, brandy, tequila, gin, rum, pálinka kb. ugyanaz a kategória másnaposság szempontjából. Kivéve a házi kerítésszaggató pálinkák azok talán még a likőröknél is rosszabbak.
2020. júl. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!