Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A sör erősségét milyen anyagok...

A sör erősségét milyen anyagokkal, vagy eljárásokkal lehet erőteljesen növelni?

Figyelt kérdés
Vannak erről a Nathan angol, vagy magyar cikkek/írások?

2020. aug. 14. 01:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Én általában beleöntök egy felest.
2020. aug. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Általában minél több malátát használnak hozzá annál erősebb, de inkább attól függ, hogy mennyire erjesztik meg a szárazanyagot (extrakt).
2020. aug. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
Egy üveg erőspista erősebbé teszi
2020. aug. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
Összeöntesz kettőt, mindjárt 10 százalékos az addig 5%-os söröd! :D
2020. aug. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%
Quick math 😄
2020. aug. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Gyárilag kérdeztem kedves tréfamesterek. És igen, tudom, hogy ti is pontosan tudtátok ezt magatok is nagyon jól a "nagy" humorok idekaparása előtt is.


Kettes legalább írt is valamit, ami (ahogy elvárható) a kiíráshoz szól hozzá. Neked köszönöm! ;) Vagyis kettes, a húsz-negyven százalékos, borzasztóan erős sörök csupán a maláta nagy mennyiségétől és az erjesztéstől lesznek ilyen magas alkoholtartalmúak?

2020. aug. 14. 09:25
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
Humorérzék nélkül inkább ne sörözz!!!
2020. aug. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Phoney ***** válasza:
95%

A tömény, 30-40%-os és még erősebb söröket fagysűrítéssel készítik, azaz a kész sör víztartalmának kisebb-nagyobb részét kifagyasztják. Ilyenkor persze nem kizárólag tiszta víz fagy ki a sörből, úgyhogy a jellege is változik valamennyit, de továbbra is sörnek számít. (Ha jól emlékszem, még adózni is csak sörként, nem pedig töményszeszként kell utána, de ebben már nem vagyok biztos.)

Valami 20-25%-ig még erjeszteni is lehet különleges fajélesztőkkel, de tudomásom szerint olyat még nem nemesítettek ki, ami elbírjaa 30-at.


Persze szeszt is lehet főzni a sörből, de akkor az már nem sör lesz, hanem sörpárlat.

2020. aug. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
A sort mivel altalaban nagy mennyisegben fogyasztjak, nem szokas tul erosre kesziteni. Tehat maga a sorfogyasztas szokasa nem igenyli az ilyen ambiciokat.
2020. aug. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hiába próbálkozol ennyire kapálózva heteske, neked ez nem jön össze.

Ez van. :)

De örülj, mert ha máson nem is, legalább rajtad mosolygok. :)

2020. aug. 14. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!