Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Nem ismerjük a borokat! Van,...

Nem ismerjük a borokat! Van, aki feltalálja magát közöttük?

Figyelt kérdés
Elég fiatalok vagyunk, most lesz az esküvőnk. Ajánlanátok közepes minőségű borokat a vacsorához? Mmint, hogy ne egetverő ára legyen, de ne kelljen szégyenkeznünk vele. (Sok borkedvelő lesz!) Ill. szeretnénk a szüleinknek is venni, szülőköszöntőként. Mit ajánlotok? Megyeszékhelyen hol lehet beszerezni? Nagyon szépen köszönjük!
2010. aug. 9. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Teleki pincészet borait ajánlom!
2010. aug. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

kicsit konyitok..

milyen hús lesz a menüben?


ha csirke akkor száraz fehérbor

ha marha akkor félszáraz vörös

hal mehet a száraz vörösbor.


legyen tokaji desszertbor és rozé is.

2010. aug. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönjük! Szegedi az esküvő, természetesen lesz hal és halászlé. És főként szárnyas.
2010. aug. 9. 18:48
 4/10 anonim ***** válasza:
a pasis borokhoz nem tudok hozzászolni, de a hölgyeknek kedveskedhettek egy kis tokaji mylittával, isteni finom és annyira nem is drága.
2010. aug. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi tavaly esküdtünk és innen hoztuk a borokat: [link]

A pincében végig kóstolhattuk a kínálatot, és ez alapján választottuk ki a borokat. Szintén Szeged.

2010. aug. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

18:41es! A hal ételhez sosem szolgálunk fel vörösbort! A halhoz kizárólag száraz illetve félszáraz fehérborok illenek!

Én borász iskolában tanulok.

Egyébként Szeged nem tartozik éppen magyarország hires borvidékei közé. De Frittman pincészet még

2010. aug. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Ajánlani tudom Bock borait illetve Szeremley Huba borait !!!

www.bock.hu

[link]

2010. aug. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 BeerHunter ***** válasza:
100%

Bock az aztán pénztárcakímélő:D


Ha Neszmély nincs messze, akkor Szőllősi pincészet. Nem egyszer volt az év borásza, és valóban finom borai vannak kedvező áron.

2010. aug. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Szeremley a kedvenc pincészetem. Ezen kívűl a Dél-Dunántúl borait szeretem, főleg a száraz vöröset. Az a baj, ha az ember nem nagyon ért hozzá, akkor tapasztalni kell. Jomagam nagyon kedvelem a borokat és havonta új pincészetet kóstolok. Eddigi meglátásom, amivel a kérdezőt tudnám segítani, hogy a jó borok 800+ forintosak (ez alatt is jók, de inkább esti kikapcsolódás, fröccs, frissítőnek). Ill. elkell menni egy könyesboltba és 10 percet rászánni egy Bor Enciklopédiára, hogy az mit ajánlana (nem kel megvenni, csak úgy kutyafuttában, ott helyben).


Esküvőre mindemellett úgy gondolom, a helynek illik erről gondoskodni.

Ha pedig nem vagy otthon a borokban, de szeretnéd megtudni a mai "divatos és minőségi" borokat, akkor hallgasd meg a Belga - Boros számát :)

2010. aug. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a pl. a Telekinek, vagy a Hilltopnak jó minőségű és megfizethető borai vannak. Ha meg nem lesz nagy pucc az esküvőn, simán passzol.
2010. aug. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!