Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A dobozos vagy a zacskós tej...

A dobozos vagy a zacskós tej jobb? Mi a különbség közöttük?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

az egyik dobozban van, a másik zacskóban...

a dobozos több fajta lehet, sima vagy tartós. (UHT)

2011. szept. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Nekem a zacskós mindig jobban ízlett :D


Bár ma már utálom a tejet

2011. szept. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
A zacskós a jobb, az össze dobozos tejet veri ízben, csak a tartóssága sokkal kisebb...:DDD
2011. szept. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

a legjobb (sőt olcsóbb is), legmegbizhatóbb, egészségesebb a házi tej :) nálunk hetente kétszer hoznak egy közeli faluból, ahol tartanak még bocikat és frissen fejt tejet iszunk (Y)

Bevallom néha rákívánok az egészségtelen bolti szutyokra is, mert annak nincs tehéníze :D Valszeg azért, mert nem kicsit higították vízzel, ha egyáltalán nem valami növényi eredetű instant porból csinálták ....

Pl. a tejfölt elolvastátok már, h miből készül, mert ugyebár eredetileg tejterméknek számított, de mostanság "növényi eredetű" felirat van rajt...

2011. szept. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
80%
Én a zacskósat szeretem jobban. A dobozos általában tartós, és ez meg is érződik az ízén, de a nem tartós dobozos is másmilyen. Talán a papírcsomagolás befolyásolja az ízét. De a legjobban a házitej ízlik. Meg a zsírtartalom se mindegy, én azt szeretem, ha 2,8 vagy 3,6.
2011. szept. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
sztem úgy a legjobb ha veszel mindkettőböl egyet a dobozosat kiöntöd a zacskósat meg átöntöd az üres dobozba és akkor finom is lesz meg tartós is!
2011. szept. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

a polypackos zacskós , a kancsós , a hasábalakú tetra dobozos és a műa.flakonos tejek az úgynevezett friss tejek.

van ESL.hasáb dobozos féltartós tej 21 nap szavidővel.

és hát az UHT tejek igen hosszú többhónapos szavidővel.

a friss tejek sima pasztőrözött tejek, bontatlanul 5-6 nap szavidővel.

a magasabb hőkezelésű tejek, a tejcukor karamelizálódása révén más ízűek.

Növényi eredetű zsírral készült termék nem viselheti TEJföl nevet, csak megkölönböztetve a a tejföltől, frissföl, farmföl, finomföl stb néven hozzák forgalomba.

Konkrétan a kérdésedre, mindegyik tej jó,ki mit választ ízlés dolga.

jómagam a 2,8 %-os friss kategóriájú dobozos tejet szeretem:))

üdv-tejes-

2011. szept. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

ja és még egy: NEM VIZEZIK SEHOL A TEJEKET !!!!!!már százszor leírtam, hogy nem érdeke és nem is teszi egyetlen termelő, vagy feldolgozó sem.

nagyon szigorú minőségi előírások vannak, mind a termelőtől való átvételkor, mindepedig az üzembe érkezéskor beltarmat illetően.

a feldolgozás folyamán pedig kizárólag a zsírt állítják be

a fogyasztói igények alapján.

-tejes-

2011. szept. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*beltartalmat...
2011. szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én Farmer tejet szoktam inni, zacskósat, 2,8%-osat. Láttam, hogy dobozos tej formában is áruljak, sárga dobozban. Valamivel olcsóbb, a lejárata napra pontosan megegyezik a zacskóséval.

Azért kérdezősködtem, mert hallottam ezt+azt, hogy a dobozos rossz, és nem akartam feleslegesen költeni, ha tényleg.

2011. szept. 1. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!