Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Első whisky származási hely...

Első whisky származási hely alapján?

Figyelt kérdés
Mely régióbol való whisky-t ajánlanátok , valakinek aki még soha sem ivott whisky-t. Mármint ha nem választhatnátok pontos márkát , termkéket , csak régió alapján kapna a személy egyet találomra.

2020. nov. 6. 06:56
A kérdező szavazást indított:
Highland
Islay
Island
Speyside
Campbelton
4 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Tok mindegy, biztosan nem fogja eszrevenni a kulonbseget koztuk, ha amugy minosegi whiskyrol van szo. Barmelyik regiot nezed, tuti hogy van gyenge es jo whisky is. Csakis ez alapjan valasztani butasag.
2020. nov. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért mégis szerintem csak észre venné hogy valami olyan számára mint a folyékony füst vagy pedig fűszeresebb. Így értettem.
2020. nov. 6. 08:28
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Eszrevenne, de nem tudna ertekelni mert fogalma sincs hogy milyennek kene lennie vagy mihez kepest ilyen vagy olyan.
2020. nov. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt csak el tudja dönteni hogy ízlik neki vagy sem, kedves viszkis szomelié.
2020. nov. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
El tudja donteni, de konyorgom, annak aki meg sose ivott whisky-t, annak miert kell rogton regiora lebontva, patikamerlegen adagolni a fustosseget vagy a huszonsok hordoban toltott evet? Meg kell venni a kozepkategorias scotch-ot (Chivas) es megkostoltatni vele. Ha izlik, lehet nekiallni inyenckedni, de addig felesleges, ugyse erti mit kellene erezni vagy mitol olyan kulonleges az a Glenfiddich vagy Laphroaig.
2020. nov. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
whisky … ami a temetőbe visz ki :)
2020. nov. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ír whiskeyt nem lehet mondani? Én azokkal kezdtem, először kint, helyben, aztán idehaza is direkt ilyeneket vettem először. Utána kezdtem el próbálgatni a skót whiskyket. Mondjuk olyan marha nagy szakértőnek nem tartom magam, és a whisk(e)y nem is tartozik a kedvenc alkoholos italaim közé, de néha megkívánom, és olyankor jólesik. Egyébként ír whiskeyvel kezdeni talán azért is jobb, mert ezek háromszoros lepárlással készülnek, míg a skót whiskyk tipikusan kétszeres lepárlással, így nagyon leegyszerűsítve általában elmondható, hogy az ír whiskeyk lágyabbak, selymesebbek, jobban itatják magukat, míg a skót whiskyk karakteresebbek, például füstös vagy földes ízűek, ami elsőre furcsa lehet.
2020. nov. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Reggel viszki, délben, viszki este meg a mentõ visz ki.
2020. nov. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szakács, vagy börbön :))) Börbön, vagy szkács :D
2020. nov. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szakács=szkács
2020. nov. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!