Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Heaven Hill vagy Jim Beam Rye...

Heaven Hill vagy Jim Beam Rye jobb kezdő whiskyfogyasztónak?

Figyelt kérdés
Négy whiskyt kóstoltam eddig, Tullamore Dew, Jim Beam fehér címkés, Four Roses és Jack Daniel's. Ezek közül csak a Jack ízlett.

2020. nov. 18. 16:14
 1/3 Phoney ***** válasza:
82%
A JB Rye szerintem nagyon gáz lett, amióta a mai dizájnja van; seízű, szétcsúszott. Ebből a két whiskyből egyszerre is volt otthon nemrég, és hát a Heaven Hill is elég laza, könnyű whisky, de a JB Rye mellett még az is összeszedett, karakteres italnak hatott. A H.Hill egyébként elég közel áll a Jack D. jellegéhez is.
2020. nov. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Jim Beam Rye egy nagyon jó kezdő rozswhiskey, de haladóknak túl édes (túl sok kukoricát használnak hozzá). A Heaven Hill pedig egy bourbon, amit faszénen szűrnek, mint ahogy a Jacket is, innen a hasonlóság. Két kategóriáról van szó, és mindkettő egy elfogadható belépő whiskey.
2020. nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:

tegnap 20:47

Nem a kukoricával van baj, hanem a finomítással. Ilyen cefréből készült a Suntory-átvétel előtt a régi JB Rye is (ami jó volt), és ilyenből készül a Knob Creek Rye is (ami szintén jó). Én nem merném egy kezdő kedvét ezzel elvenni a roszwhiskytől, még akkor se, ha egyeseknek ízleni fog. Régen az Aldi/Lidl palackozott ilyen szintű whiskyket, akkor minden whiskys röhögött meg fujjogott (mondjuk berúgni jók voltak, csak nem ennyiért), most hirtelen ugyanez Jim Beam-ben "nagyon jó".

2020. nov. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!