Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Silver Tequila vagy Golden ?

Silver Tequila vagy Golden ?

Figyelt kérdés
Ki melyiket szereti jobban ? Tudom hogy annyi a külömbség hogy a silvert egyből palackozzák a goldent meg pár hónapig érlelik de nagyon érezhető a külömbség?

2020. nov. 25. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon. Nekem a silver finomabb.
2020. nov. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Már 2 éve ismerem a tequilát, és az egyik kedvenc röviditalom, de még én sem tudtam dönteni, általában felváltva szoktam kérni pont ezért. :D

A silver a citrommal és a sóval izgi, a golden a fahéjjal és a naranccsal pedig finom.

2020. nov. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Phoney ***** válasza:
71%

Szerintem mára már a divatmárkák közül is nagyjából mind leállt a Goldokkal, és Reposado van helyette – az az, amit tényleg érlelnek pár hónapig. A Gold alapesetben nem látott hordót, csak adalékokkal (pl. tölgyfakivonat, cukor, színezék) pancsolják össze, amitől általában csak undorítóbb lesz. Persze az adalékokat a reposadóknál is használják, de ott jobb az eredmény.


Nekem eddig minden gold undorító volt, a silver és a reposado pedig egy-egy márkán belűl hasonlóan jó (vagy rossz) szokott lenni, de nekem az utóbbi egy kicsit jobban szokott ízleni. Mondjuk az utóbbi években nem nagyon ittan tequilát.

2020. nov. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
46%

Vissza kéne emlékeznem 2018 újévére, amikor volt egy-egy üvegem mindkettőből ugyanabból a márkából (Orita), első hétvégén a goldot, másodikon a silvert ittam meg (péntek este 3,5 deci, szombat este 3,5 deci, köv. hétvégén ugyanez). Valami különséget éreztem, de már nem rémlik mi volt, talán a gold jobban ízlett. 2006/7 környékén tudtam meg, hogy létezik gold is, de a felszolgálásán kívül nem érzel különbséget, mert a rituálé követése miatt nem az jár a fejedben. De valahogy a goldhoz kapcsolódó narancs-fahéj kombó jobban tetszett. Ám sose próbáltam, nem is jutott eszembe, hogy mi van, ha fordítva csinálom? Szóval nem derül ki számomra, akkor mi lenne, mindenesetre magában a tequila ugyanolyan tömény volt, mintha whiskyznék vagy vodkáznék.

Van egy vicces sztorim, mivel 2006/7-ből tudtam a gold-silver különbségét, 2010-ben megismerkedtem egy arccal, aki nagy tequilafan volt. Ez a rész lényege, tehát tényleg nagy fan. Fanatikus. Rajongó! Ismerő. Tájékozott. 2011-ben mentünk koncertre, és útba esett egy hely, kitaláltuk, iszunk egy tequilát. Mondja a pultos, hogy csak gold van. Nekem az is jó volt, miért ne, ismerősöm meg nézett: mi az a gold? Elmondtam neki, hogy só-citrom helyett fahéj-narancs. Nézett egy nagyot, de látszott rajta a sértettség, hogy nem ez a tequila. Megittuk, azt mondta, elmegy. Előtte egy évvel más témában is ugyanezt csinálta, a "szakterületén" belül csak az egyik változatot szerette, a másikat nem, elvileg később enyhült a szíve. Lehet így tett a golddal is? :D Nem tudom, ezen az estén volt egy összetűzésünk, és utána nem beszéltünk többé (szidta a baráti köröm, hosszú sztori és rég volt).

2020. nov. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a Silvert preferálom, főleg, h fahéj + narancs nevettséges szokás :)
2020. nov. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát én nem érzek sok különbséget,pl a Sierránál majdnem teljesen olyan az íze a kettőnek,csak a színe más,amúgy ez a fahéjas citromos sós mulatozás egy nagyon fals berögződés,a mexikóiak tisztán vagy koktélban isszák a tequilát.
2020. nov. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!