Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Almacefrém,fajélesztővel,pekti...

Furnyesz kérdése:

Almacefrém,fajélesztővel,pektinbontóval egy kevés cukorral készült.Mivel lehűlt az idő beraktam a garázsba. Ennek már lassan két hete. Bevittem a kamrába 3 napja,ahol 14-15 fok van,de nem látom,hogy erjedne! Mivel lehet "elindítani"?

Figyelt kérdés
Kb.egy mázsa alma lett darálva.2 kg cukor

#fajélesztő #almacefre #erjedés hiánya #cefre állag
2020. dec. 3. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
De egyeltalán forrt valamenyit?A cefrének a kiegyensúlyozott 20celsius a legmegfelelőbb.
2020. dec. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az élesztő vételénél az eladó rákérdezett,hogy milyen hőmérsékleten akarom használni.

Mondtam,hogy 7 fok alatt.

Mivel a cefre Anyám lakásánál van nem tudom,hogy beindult e az erjedés.

Közben jött a lehűlés,és bőven 7 alatt lett a hőmérséklet.

2020. dec. 3. 18:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem is indult be valószínű.Próbáld melegebb helyre vinni és majd forrásnak indul.
2020. dec. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Még annyit:évek óta csinálom,de SOHA nem használtam élesztőt!

A sógor ajánlotta,próbáljam ki-bár neki a pincéje meleg.

2020. dec. 3. 19:16
 5/8 A kérdező kommentje:

Most,mint írtam-14-15 fokos hőmérsékleten van.

Ha ez kevés,ki kell találnom valamit.

2020. dec. 3. 19:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a forrást nem mindig lehet "látásra" megállapítani. A szaglás sokkal pontosabb választ ad. Ha le van zárva az edény teteje, és felnyitáskor beleszagolsz, és elkezd szúrni a szén-dioxid, akkor nincs probléma, mert erjed, még ha látható jele nincs is. Nekem is volt pár éve almacefrém, szintén pincében tárolva, végig kb 10-12 C volt. Uvaferm élesztővel nyomattam, direkt a hidegtűrővel. Azt hittem soha nem forr ki, kb. március volt hogy feladta a levét és a bunda lesüllyedt. Tökéletes minőségű és mennyiségű lett. Szóval először szagláspróbát ajánlok, ha valóban nem érezhető semmi, akkor újra élesztőzöd, és a 14-15 foknak bőven elégnek lennie egy fajélesztőnél (vigyázni kell rájuk a hidratálásnál és a hőmérséklet változásnál)

Szeretnék még egy érdekességet megosztani az élesztővel kapcsolatban, én is mindig fanatikusan használom (élelmiszermérnök vagyok), viszont idén ismerőstől kaptam barackot, de gyakorlatilag már ki volt erjedve, csak úgy magától. Főzés előtt kezdett érdekes szaga is lenni, na mondom ebből kézfertőtlenítő lesz. De láss csodát olyan pálinka lett belőle, mint élesztővel soha. Szóval néha ennyit a modern technológiáról.

2020. dec. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Phoney ***** válasza:

Ha elkezdett erjedni, akkor valóban mindig érezhető a jellegzetes erjedt, boros illat. (Mondjuk nem maga a CO2 érezhető, hanem az erjedési kongenerek, de ez most mindegy.) Ha olyan az edény akusztikája, akkor hallani is lehet, de egy cefrés hordónál nem biztos, hogy hallani fogod.


tegnap 20:51

Nem azért használnak fajélesztőt, mert spontán erjedéssel nem lehet jót csinálni, hanem mert úgy sokkal könnyebben félremegy, bedöglik, stb. Spontán erjedéssel is készülnek kereskedelmi gyümölcspárlatok is (pont azért, mert esetenként teltebb, komplexebb ízt ad), de ahhoz vagy komoly tapasztalat kell, vagy gyakori lesz a selejt.

2020. dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ma dec.12.én már főzésre kész a cefre!

Végre!Már nem bíztam benne.A meleg hely beindította,és most láttam a pektinbontó valódi hatását!

Mindenkinek köszönet a jó tanácsokért!

2020. dec. 11. 16:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!